Kategoriler
Haberler

Sony Xperia XA3, XA3 Ultra ve L3 Ortaya Çıktı

Sony Xperia XA3, XA3 Ultra ve L3 modelleri resmen ortaya çıktı. Sony Xperia L2 ve Xperia XA2 serisi artık neredeyse bir yaşını doldurmaya yakınken, şirketin yeni nesil telefonlarını hazırlamaya başladığını görmek aslında pek şaşırtıcı değil.

Sony Xperia XA3, XA3 Ultra ve L3 Ortaya Çıktı

Sony Xperia XA3, XA3 Ultra ve L3
Sony Xperia XA3 CAD görseli

Sony Xperia XA3, XA3 Ultra ve Xperia L3 isimleriyle piyasaya sürülecek olan bu yeni akıllı telefonlar, ilk kez ekim ayında sızdırılmıştı. Henüz Sony’den hiçbir resmi onaylama olmasa da, bugün Rusya’da I4113 model numaraları ile ortaya çıkmış görünüyorlar. Diğer modeller sırasıyla I4213 ve I4312 numaralarına sahipler.

Yeni Sony telefonlar hakkında ne yazık ki herhangi bir bilgi verilmiyor ancak şirketin tam ihtiyaç duyduğu bir zamanda geliyorlar. Her şeyden önce eğer Sony her zamanki duyuru alışkanlığına sadık kalmayı seçerse, yeni Xperia akıllı telefonlarının resmi olarak ilk kez 2019 Ocak ayının hemen başında düzenlenecek olan CES 2019 ortaya çıktıklarını görebiliriz.

Sony Xperia XA3, XA3 Ultra ve L3 Özellikleri

Bu cihazlar birbirinden farklı tüketicileri hedefliyor gibi görünüyor. Zira her biri diğerinden ayrılan belirgin özelliklere sahip olacak. Ancak bazı ortak özellikleri de yok değil. Örneğin, gövdenin yanına yerleştirilen parmak izi okuyucuları bunların başında geliyor. Ayrıca her üç cihazın da 18:9 ekran ölçüsüne sahip olacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Sony son zamanlarda Xperia serisinin pazar hakimiyetini artıramadığından yeni telefonlarında ana akımları benimseme ihtimali çok yüksek. Ekran ölçüsü ve yüksek gövde oranı gibi detayların dışında Xperia XA3, XA3 Ultra ve L3 telefonlarının tümü kutudan Android 9.0 Pie işletim sistemi ile çıkacak. Aynı zamanda Sony’nin ilk çift kameraları telefonları olacaklar

Sony Xperia XZ4 amiral gemisi
Sony Xperia XZ4 amiral gemisi

Yeni Xperia telefonların çıkış tarihi ve fiyatları henüz netlik kazanmadı. Ancak orta sınıf modeller olacağı düşünülüyor ve çıkış yapmalarının ardından ilerleyen bir zamanda Xperia XZ4 ve Xperia XZ4 Compact amiral gemilerinin kendilerine eşlik edeceği düşünülüyor. Xperia XZ4 ve XZ4 Compact Snapdragon 855 yonga seti, 3900 mAh batarya ve 6 GB RAM ile geliyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum