Kategoriler
Haberler

iPad mini 5 ile 9.7 inç iPad İnce Çerçevelerle Geliyor

iPad mini 5 ile 9.7 inç iPad ince çerçevelerle geliyor. Tablet pazarı her ne kadar son yıllarda düşüşe geçse de Apple tabletleri iPad’ler sahip olduğu pozisyonu korumaya devam ediyor. Bunda iOS işletim sisteminin etkisi oldukça büyük. Tabletlerde ilerleme kaydedilmesi gereken bir nokta varsa o da şüphesiz çerçeve boyutları.

iPad mini 5 ile 9.7 inç iPad İnce Çerçeve ile Geliyor

iPad mini son olarak 2015 yenilenmişti. Uzun bir aranın ardından şimdi ilk iPad mini 5 iddiası ortaya atıldı. Apple’ın yeni pahalı iPad Pro serisinin lansmanı ile şirket mini tablet ailesini unutmuş gibiydi. Çin’den gelen yeni bir rapora göre durum böyle değil.

China Times, yaklaşmakta olan bir iPad mini 5 ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı. Bilgiyi içeriden aldığını iddia eden kaynağa göre iPad mini 5 önümüzdeki yıl gelebilir. Bunun da 2019’da yapılacak çok erken bir duyuru ile resmileşeceği belirtiliyor.

Kaynak ayrıca Apple’ın 9.7 inç ekranlı yeni bir iPad çıkaracağını açıklıyor. Bu iPad daha önce görülmemiş derecede ince çerçevelere sahip olacak. Bu da Apple’ın tablette Touch ID yerine Face ID teknolojisine geçmek zorunda olacağı anlamına geliyor. iPad mini 5 ve 9.7 inç iPad için belirtilen çıkış tarihi 2019’un ilk yarısı olmuş.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum