Kategoriler
Haberler

ZTE’den Katlanabilir Telefon Patenti Geldi

ZTE’den katlanabilir telefon patenti geldi. 2017’de çıkan ZTE Axon M katlanabilir ilk telefon olsa da, menteşe ile birbirine bağlanmış iki adet 5.2 inç ekranı kullanıyordu. Açıkçası, bu sıradaki teknoloji de Samsung, Huawei, LG ve diğerleri tarafından piyasaya sürülmesi beklenen katlanabilir telefonlarla aynı değil.

ZTE’den Katlanabilir Telefon Patenti Geldi

ZTE'den Katlanabilir Telefon Patenti Geldi
ZTE’den Katlanabilir Telefon Patenti Geldi

ZTE yeni patenti ile görünüşe bakılırsa farklı katlanabilir telefon sunacak üreticilerin arasında katılmak istiyor. Şirket, bu yılın başlarında Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne (CNIPA) bir tasarım patent başvurusunda bulundu. Bu patent aylar sonra bugün kuruluş tarafından ilk kez yayımlandı. ZTE’nin katlanabilir telefon patenti bazı ilginç özellikler sunuyor.

Axon M’den farklı ancak Samsung tarafından geçen ay açıklanan form faktörüne benzer olan ZTE’nin bu patenti, ön yüzde harici bir ekran birimine işaret ediyor. Cihazın arkasında çift kamera sistemi ve bir parmak izi tarayıcısı mevcut. Tamamen açıldığında, katlanabilir cihaz bir tablet halini alıyor. ZTE, patent başvurusunda ekran boyutlarını paylaşmamış ancak tablet biçimini alan ekranın boyutu, harici ekran boyutunun iki katı olacak. Samsung’un geçen ay gösterdiği katlanır telefonun aksine, harici ve dahili ekranlar aynı yükseklikte. ZTE’nin bu başvuruyu 27 Şubat’ta yaptığını belirtmek gerekir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

2018’in ilk çeyreğinde ZTE, ABD’deki dördüncü en büyük akıllı telefon üreticisiydi. Ancak bahar ve yaz aylarında gerçekleşen ihracat yasağı ile Motorola, bu yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde pozisyonu kendisinden devraldı. ABD hükümeti, Huawei ve ZTE’yi garip şekilde ulusal güvenlik tehdidi olmakla suçladığından, ZTE’nin yeni katlanabilir telefonunun Kuzey Amerika ve hatta Avrupa’ya ulaşıp ulaşmayacağı şüpheli. Neyse ki Türkiye söz konusu olduğunda böyle bir sıkıntı bulunmuyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum