Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Android 9 Pie ve One UI Güncellemesi

Samsung ilk Android 9 Pie güncellemesini ocak ayının başında yayınlamaya söz vermişti ve beta testine katılanlar Android 9 Pie işletim sistemini Galaxy S9 ve Galaxy S9+ cihazlarında önceden deneme şansına sahip oldular. Resmi duyurudan bu yana, Güney Kore, Avrupa ve Kuzey Amerika’da Galaxy S9 / Galaxy S9+ ve Note 9 için kullanıma sunulan yaklaşık üç Android 9 Pie beta sürümü oldu. Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Android 9 Pie ve One UI güncellemesi nihayet bugün çıktı.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Android 9 Pie ve One UI Güncellemesi

Samsung S9 ve S9+ Android 9 Pie ve One UI Güncellemesi

Samsung, Galaxy S9 / Galaxy S9 için Android 9 Pie’i beklenenden daha erken yayınladı. Samsung’un Android Pie’i S9’lar için 2019’un ilk ayında bir tarihte piyasaya sürmesini beklememize rağmen, Güney Koreli şirket Galaxy S9 / Galaxy S9+ kullanıcılarına güzel bir yıl başı hediyesi sunmaya karar verdi. Güncellemenin şimdilik yalnızca tek bir ülkede dağıtımda ancak önümüzdeki haftalarda içlerindeki Türkiye’nin de olduğu dünya çapına yayılmasını bekliyoruz.

Siz de beta test kullanıcıysanız yalnızca 158 MB boyutunda küçük bir güncelleme indirmeniz yeterli. Şu anda yalnızca Almanya’daki Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ kullanıcılarına Android Pie’ın kararlı sürümüne erişim izni veriliyor. Ancak dünyanın her yerindeki beta test kullanıcılarına yıl sonuna kadar ulaşması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Güncelleme One UI Arayüzünü Getiriyor

Güncelleme yalnızca Android Pie işletim sistemi ile gelmiyor aynı zamanda Samsung’un bir süre önce konferansında duyurduğu One UI arayüzünü de getiriyor. One UI özellikle tek elle kullanım ve aynı zamanda pratik menü geçişleri düşünülerek hazırlanmış özel bir arayüz olacak. One UI’ın yalnızca Galaxy S9 ve Galaxy S9+ (Plus) için değil aynı zamanda tüm Samsung telefonlar için dağıtılması bekleniyor.

One UI Galaxy Note 9’a ulaştıktan sonra geçtiğimiz senenin amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+ (Plus)’a ulaşacak. Arayüz, kullanıcıların en önemli içeriğe daha kolay odaklanmasını sağlıyor ve dikkat dağınıklığını azaltan daha minimalist bir tasarım anlayışını benimsiyor. Aşağıda arayüz için yayımlanmış ilk videoyu görebilirsiniz. Siz de düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum