Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Fotoğrafları GIF’e Dönüştürmek

iPhone’da fotoğrafları GIF’e dönüştürmek için yapılması gereken en basit işlemlerden bahsedeceğiz. Bunun için Kestirmeler özelliğinden yararlanacağız. Bunun için herhangi ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulmuyor.

iPhone’da Fotoğrafları GIF’e Dönüştürmek

iPhone'da Fotoğrafları GIF'e Dönüştürmek
iPhone’da fotoğrafları GIF’e dönüştürmek

“Burst to GIF” Kestirmesini Yükleyin

iPhone’unuzdaki Kestirmeler uygulamasını başlatın, ardından “Galeri” sekmesine dokunun. Ardından, arama alanına “GIF” yazın ve listeden “Burst to GIF” i bulup seçin. Alternatif olarak, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak doğrudan indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sonra yüklemek için “Kestirmeyi Al” butonunun üzerine dokunun. Bu kestirmeyi ekledikten sonra bulmak için “Kitaplık” sekmesine gidin. 3D Touch ile düzenleme ekranına erişin. Ayrıca “GIF to Burst” içinde yer alan üç noktaya (•••) dokunarak aynı sayfayı açabilirsiniz.

Test etmek için ekranın üst merkezinin yanındaki oynat düğmesine dokunun. Şimdi “Görüntü Seç” butonunu göreceksiniz. Sonraki ekranda yalnızca seri çekim fotoğraf görünecek. Bu nedenle Fotoğraflar’da seri çekim fotoğraflar yoksa, bu sayfada hiçbir öğe görünmez.

Seri çekim, Fotoğraf veya Kare modunda fotoğraf çekerken parmağınızı deklanşöre (veya ses seviyesi düğmelerinden birine) basılı tuttuğunuzda hızlıca kaydedilen karelerdir. Fotoğraflar saniyede on kare hızında çekilir. Bu fotoğrafları Burst to GIF ile birleştirerek gerçek birer GIF haline getirebilirsiniz.