Kategoriler
Rehberler

Samsung Health Nasıl Kullanılır?

Fiziksel aktivitelerinizin takibi yapmak zor olabilir; özellikle sürekli bol sorumluluklarla dolu yoğun bir yaşam tarzınız varsa. Neyse ki Samsung Health, egzersiz rutinlerinizi günlük olarak kaydetmek için burada. Peki Samsung Health nasıl kullanılıyor?

Samsung Health Nasıl Kullanılır?

Samsung Health

Eski adıyla S Health, Samsung’un popüler bir sağlık uygulaması. Marketteki en kapsamlı çözümlerden biri olarak kabul ediliyor ve şimdi tüm Android telefonlar için sunuluyor. Bire bir Challenge’lar ve kalp atış hızı takibi gibi gelişmiş özelliklere sahip. Ancak sunduğu temel işlevsellikler belki de en önemlisi. Diğer iyi fitness uygulamaları gibi, Samsung Health, egzersizlerinizi kolay bir şekilde kaydetmenizi sağlıyor.

Adım 1 – Egzersiz Seçin

Samsung Health’i açın, “Egzersiz” kutucuğuna basın, ardından verilen listeden egzersiz türünü seçin. Buradan, kayıt yöntemini seçmek için “Temel egzersiz” açılır menüsüne dokunun.

Adım 2 – Egzersizinizi Kaydetmek İçin Bir Yöntem Seçin

Egzersizinizi kaydetmek için üç mod vardır: “Süre hedefi,” Kalori hedefi “ve” Temel egzersiz “. Süre hedefi, yaktığınız kalorileri kaydederken sizi belirli bir sürede egzersizi tamamlamaya zorlar. Kalori hedefi geçen süreyi gösterirken sizi belirli miktarda kalori yakmaya zorlar. Temel egzersiz sadece geçen süreyi ve yakılan kalorileri kaydeder.

Farklı aktiviteler için hedef koyma seçeneklerinin mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin, Yürüyüş ve Bisiklete binme, ne kadar yürüdüğünüzü takip etmek için bir mesafe hedefi koymanızı sağlar.

Bench prenss’ler gibi tekrarlı bir egzersiz yapıyorsanız Samsung Health’in bunları takip etmediğini unutmayın. Bunun yerine, sadece antrenmanın süresini yakılan kalorilerle birlikte kaydeder. Bununla birlikte, etkinliğinizin daha doğru bir şekilde kaydedilmesi için eğer gerekliyse tekrarlar arasında her zaman “Duraklat” a dokunduğunuzdan emin olun.

Çalışırken pili korumak için, ilerlemenizi OLED dostu bir siyah ekranda görmek için sağ alt köşedeki kilit simgesi seçiniz.

Adım 3 – Kaydı Durdur

Antrenman sırasında herhangi bir anda kaydı durdurmak için, “Duraklat” düğmesine ve ardından “Durdur” düğmesine dokunun. Oradan, antrenmanınızla ilgili herhangi bir resim veya not ekleyin, ardından ilerlemenizi kaydetmek ve paylaşmak için “Paylaş” seçeneğine, ya da yalnızca Samsung Health cihazında oturum açmak istiyorsanız “Tamam” seçeneğine basın.

Adım 4 – Kayıtlı Bir Egzersizi Silme

Hatalı olduğunu düşündüğünüz bir antrenmanı kaydettiyseniz, Samsung Health’in ana sayfasındaki “Egzersiz” kutucuğundaki “Antrenman” seçeneğine dokunarak bir sonraki sayfada “Sil”i seçin. Kaldırma işlemini onaylamak için bir kez daha “Sil” tuşuna basın.