Kategoriler
Haberler

OnePlus 5 ve OnePlus 5T Android 9 Pie Güncellemesi

OnePlus 5 ve OnePlus 5T Android 9 Pie güncellemesi alıyor. OnePlus geçtiğimiz birkaç hafta boyunca OnePlus 5 ve 5T için Android 9 Pie güncellemesinin iki beta sürümünü yayımladı ve şimdi kararlı sürüm piyasaya sürülüyor.

OnePlus 5 ve OnePlus 5T Android 9 Pie Güncellemesi

OnePlus 5 ve OnePlus 5T Android 9 Pie Güncellemesi
OnePlus 5 ve OnePlus 5T Android 9 Pie Güncellemesi

Güncellemenin kararlı sürümü şirketin geçen yılki amiral gemileri telefonlarına yönlendirilmeye başladı. Android Pie’a tabanlı OxygenOS 9.0.0 ile geliyorlar. Ayrıca Aralık 2018 güvenlik yamasına da sahip oluyorlar. OnePlus 5 ve OnePlus 5T Android 9 Pie güncellemesi bu anlamda hiç olmadığı kadar önemli olabilir.

Yeni yazılımı aldığınızda, yepyeni Pie arayüzü ile 5T için sunulan yeni gezinme hareketlerini göreceksiniz. Aynı zamanda Ayarlar’da yeni Rahatsız Etme modunun yeni seçeneklerine rastlayacaksınız. Google Lens, Kamera uygulamasına entegre edilmiş ve Game Mode 3.0 artık metin mesajı bildirim modu ile geliyor ve aramalar için özel bildirim özellikleri ekliyor.

Açıkçası bazı altı çizilmeyen sistem iyileştirmeleri de yapılmış. Her zamanki gibi OnePlus 5 ve OnePlus 5T Android 9 Pie güncellemesi aşamalı olarak dağıtılıyor. Şu anda kullanıcıların az bir yüzdesine ulaşıyor ve birkaç gün içinde bu daha da genişleyecektir. OnePlus 5 ve OnePlus 5T hâlâ fiyat / performans anlamında iddialı telefonlar olmaya devam ediyor. Android Pie bu durumu daha iyi yapacak.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum