Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Note 9 Android 9 Pie Güncellemesi

Samsung Galaxy Note 9 Android 9 Pie güncellemesi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Şirket ocak ayında Galaxy Note 9 için Android 9 Pie güncellemesini yayımlayacak gibi görünüyor. Galaxy Note9 şu anda beta test aşamasında ancak yeni bilgilere göre 15 Ocak’ta Android 9 güncellemesi alabilir.

Samsung Galaxy Note 9 Android 9 Pie Güncellemesi

Samsung Galaxy Note 9 Android 9 Pie Güncellemesi
Samsung Galaxy Note 9 Android 9 Pie Güncellemesi

Samsung, Android 9 işletim sistemi yazılımını birkaç gün önce Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için beklenenden daha erken yayımladı. Yine de Android 9’un Ağustos’ta piyasaya sürüldüğünü ve OnePlus 6 gibi rakip cihazlarda veya Eylül ayından bu yana Sony Xperia XZ2’de mevcut olduğunu düşünürsek artık zamanı gelmişti. Samsung, telefonlarını yeni Android sürümlerine güncellemede biraz yavaş olmasıyla biliniyor. One UI arayüzü ile bunun düzeleceğini umuyoruz.

Tabii firmanın çok fazla sayıda farklı modele sahip olmasının bu duruma olan etkisi göz ardı edilemez. Yine de yeni Android 9 Pie’ın getireceği özelliklerle ile birlikte kullanıcıların Samsung amiral gemilerinden birkaç yıl daha yüksek performans alacaklarını söyleyebiliriz. Güncelleme yalnızca Pie işletim sistemini değil aynı zamanda yeni One UI arayüz tasarımı iyileştirmesini de barındırıyor. Samsung Experience böylece tarihe karışıyor ve yerini daha yeni ve daha kullanışlı bir arayüz almış oluyor.

Samsung Galaxy Note 9 özellikleri:

Galaxy Note 9 özellikleri arasında 6.4 inç Super AMOLED ekran, 128 GB depolama, microSD kart desteği, %84 ekran oranı, 6 GB RAM, 1440 x 2960 piksel çözünürlük, Exynos 9810 çipset, çift 12 MP kamera, Bluetooth 5.0, IP68 su koruması, 960fps video kaydı ve 4000 mAh batarya kapasitesi bulunuyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum