Kategoriler
Haberler

LG G7 ThinQ Android 9 Pie Güncellemesi

LG G7 ThinQ Android 9 Pie güncellemesi alıyor. Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG, fiyat – performans anlamında dikkat çeken amiral gemisi telefonu G7 ThinQ için uzun zaman önce söz verdiği Pie işletim sistemi güncellemesini için nihayet çıkış tarihini açıkladı.

LG G7 ThinQ Android 9 Pie Güncellemesi

LG G7 ThinQ Android 9 Pie Güncellemesi

Şirket şimdi, G7’ye yönelik kararlı Pie güncellemesi için 2019 birinci çeyreği çıkış tarihi olarak resmen açıklamış durumda. Bu tarih yalnızca Kore için geçerli. Ancak alışılmış olduğu gibi LG, işletim sistemi güncellemeleri önce kendi memleketi olan Kore’de dağıtıma açıyor. Dolayısıyla Türkiye gibi diğer bölgelere ulaşması biraz daha uzun sürebilir. En azından gelecek yılın ikinci çeyreğine kadar tüm LG G7 ThinQ’ların Android Pie güncellemesi alacağından artık eminiz.

LG’nin rakipleri Android 9 güncellemesinde arayı bir miktar açmaya başlamış durumda. Zira özellikle Samsung ve Huawei gibi şirketlerin hız kazandığı görülüyor. Farklı markaların en son Android güncellemelerini farklı tarihlerde cihazlarına ulaştırması problemi Android One ile çözülmek isteniyor. Zira Android One çalıştıran bir cihazda son Android güncellemesi çok daha hızlı bir şekilde alınıyor. Güncellemenin içeriği ise henüz belli değil.

LG V40 ve Yeni LG G8

LG V40’ın Android 9 Pie güncellemesini alıp almayacağı veya ne zaman yayımlanacağı gibi bilgiler henüz açıklanmadı. Bununla birlikte LG G6’nın Pie işletim sistemini alacağı belirtiliyor. Güncellemenin cihazın performansını artıracağı açıklanmış. Diğer taraftan yeni LG G8 veya diğer muhtemel adıyla LG G8 ThinQ 2019’da çıkış yapacak ve kutudan Android Pie yüklü şekilde gelecek.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum