Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 Detayları Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 detayları belli oldu. Xiaomi’nin yaklaşmakta olan Mi 9 ve Mi Mix 4 akıllı telefonları Hong Kong’lu “GF Securities”in bir araştırmasına göre arkada üç kameraya sahip olacak. Xiaomi’nin pazar performansı raporlarında, analistler Mi 9’un üçlü arka kamerası ile şirket için bir ilki ifade edeceği belirtiliyor.

Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 Detayları Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 Detayları Ortaya Çıktı

Ek olarak, Mi Mix 4’ün ekran – gövde oranı anlamında fazla bir değişiklik getiremeyeceği (halihazırda oldukça yüksek) ancak en azından kalınlık ekseninde bir miktar iyileştirme sunacağı tahmin ediliyor. Mi Mix 4’de daha yüksek optik yakınlaştırma sağlayan periskop lensler kullanılacak. Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 özellikleri de bu anlamda belli oldu. Üçlü arka kamerabunlardan biri.

Hem Mi 9 hem de Mi Mix 4’ün, Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga setini çalıştıracaklar. Bu iki telefon 2019’da Xiaomi’nin bayrak gemileri olacağından esasında şaşırtıcı değil. Mi Mix 3’ün 5G destekli versiyonu 2019’da gelecek ve ilk 5G destekli Xiaomi telefon olacak. Mi 9’un da 5G desteğine sahip olması bekleniyor. Gövde tasarımı anlamında Xiaomi Mi 9 büyük bir ihtimalle yeni su damlası çentik anlayışını benimseyecek. Böylece Mi 8’de yer alan devasa çentikten kurtulmuş olunacak.

2019’da birçok akıllı telefonun periskop lensler kullanması bekleniyor. Periskop lens kameranın daha yüksek optik yakınlaştırma yapmasına olanak tanıyor. Örneğin, Oppo’nun 5 kat optik yakınlaştırma sunan kamera teknolojisinin arkasında özel bir periskop lens düzeneği yatıyor. Bu teknoloji ilk kez MWC 2017’de duyurulmuştu. Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Mix 4’ün diğer özellikleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum