Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Android Pie Batarya Sorunu

Android Pie çalıştıran Samsung Galaxy S9 ve S9+’lar bir süredir batarya sorunu yaşıyor. Samsung konu işletim sistemi güncellemeleri ve batarya sorununa geldiğinde son zamanlarda pek olumlu işler başaramıyor. Geçtiğimiz aylarda sayısız kez belirttiğimiz gibi, Samsung’un Tizen tabanlı Gear akıllı saatlerine yönelik bellenim güncellemesi, daha önce görülmeyen aşırı pil tüketiminden dolayı kullanıcılara çok sayıda sıkıntı yaşattı. Samsung, sorunu açıkça onayladı ve aylar süren bir düzeltme çabasının ardından kasım ayında şirket, Samsung Gear S3 ve S2’deki enerji tüketimini düzelten bir güncelleme yayımladı.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Android Pie Batarya Sorunu

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Android Pie Batarya Sorunu

Bununla birlikte, Samsung cihazlarda batarya sorunlarına yol açan yazılım güncellemeleri şimdi daha endişe verici bir boyuta ulaşarak yeni amiral gemilerine kadar sıçradı. Giyilebilir ürünlerden Samsung’un en son amiral telefonları Galaxy S9 ve S9+’a kadar sıçrayan pil tüketimi problemi çözülmeyi bekliyor. Android 9.0 Pie beta güncellemesini alan Galaxy S9’lar güncellemenin ardından daha yüksek batarya harcamaya başladı.

Android 9 Pie beta sürümünü kuran kullanıcılar Galaxy S9 ve S9+ (Plus) telefonlarında pil seviyesinin yalnızca birkaç saniye içinde aniden yüzde 10’dan yüzde 5’e düştüğünü fark ettiklerini bildiriyorlar. Bir uygulama ne kadar yüksek güç tüketirse tüketsin pilin bu kadar kısa sürede yüzde 5 düşmesi elbette normal değil. Daha önceleri Android Pie’ın S9 ve S9+ için 2019 Ocak ayında çıkış yapacağı söylenmişti. Bu da akıllara acaba pil tüketimi problemi kalıcı mı olacak sorusunu getiriyor.

Diğer yandan Samsung Android Pie beta programı birkaç aydır devam etmekteydi. Bu süre zarfında S9 ve S9+ (Plus) kullanıcıları sayısız beta güncellemesi aldı. Aradan geçen bu uzun zamana rağmen batarya problemi hala devam ediyor ve çıkışa birkaç hafta kala hala çözülmemiş olması kullanıcıları endişelendiriyor. Kullanıcıların korkusu problemin kalıcı olacağı yönünde. Samsung bu pil tüketimi sorununu, final Pie sürümünü çıkardıktan sonra çözmeyi deneyebilir. Sizleri gelişmelerden haberdar edeceğiz.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum