Kategoriler
Rehberler

Alexa iPhone’da Nasıl Kullanılır?

Alexa iPhone’da nasıl kullanılır merak edilen konular arasında yer alıyor. Amazon’un yeni sesli asistanı ve doğal olarak bir Apple Siri ve Google Asistan rakibi olan Alexa artık iPhone’larda kullanılabiliyor. Peki ama nasıl yapılıyor?

Alexa iPhone’da Nasıl Kullanılır?

Alexa asistanını iPhone’larda kullanmanın yalnız tek bir yolu var. O da Apple’ın resmi uygulama mağazası App Store’a giderek Alexa uygulamasını telefona indirmek. Ardından Alexa asistanı kolayca çalışmaya başlıyor. Uygulama tamamen ücretsiz.

  1. Amazon Alexa uygulamasını açın.
  2. Uygulamanın altındaki Alexa simgesine dokunun. iPhone’unuzu Siri’ye benzer şekilde “Hey Alexa” cümlesiyle uyandırmak için ekrana dokunmanız yeterli.
  3. Bu özelliği ilk defa kullanmaya başlamadan önce Alexa’ya iOS cihazınızda bazı izinler vermeniz gerekiyor. Çıkan uyarılar için İzin ver tuşuna basın.
  4. Kararınızı onaylamanızı isteyen başka bir pencere daha açılacaktır. Yine İzin ver tuşuna basmanız yeterli.
  5. Bir sonraki pencere (yine uygulamayı ilk defa kullandığınızda görünecektir), Alexa’ya sorabileceğiniz bazı örnekler soruları gösterir. En alttaki Tamam butonuna basın.
  6. Altında ince mavi bir bant bulunan koyu renkli şeffaf pencerenin hemen yanında sorabileceğiniz şeyler için öneriler göreceksiniz. Soruyu iptal etmek istiyorsanız mavi X düğmesine basın.
İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Bu noktada, Alexa’dan telefonun akıllı ekran ışığı özelliğini açmasını, internetten çevrimiçi ürün siparişi vermesini veya gelen mesajlarını okumasını isteyebilirsiniz. Siri’ye benzer şekilde Alexa’ya garip sorular da sorabilirsiniz. Örneğin iPhone telefonunuzda Alexa’ya “neden gökyüzü mavi?” diye sorduğumda, ışığın atmosferde nasıl kırıldığından bahsederek cevap verecektir.