Kategoriler
Haberler

iOS 12.1.2: iPhone Wi-Fi Çalışmıyor Sorunu

Dünyanın çeşitli yerlerindeki iPhone’lar, iOS 12.1.2 güncellemesinin ardından hücresel veri ve Wi-Fi bağlantısı sorunu yaşamaya başladı. Güncelleme iPhone’ların dış dünyayla olan bağlantılarını kesiyor. Peki iOS 12.1.2 iPhone Wi-Fi çalışmıyor sorunu nasıl çözülüyor?

iOS 12.1.2: iPhone Wi-Fi Çalışmıyor Sorunu

iOS 12.1.2: iPhone Wi-Fi Çalışmıyor Sorunu

Bir Twitter kullanıcısı, iPhone Wi-Fi bağlantısının kesilmesi ile ilgili geçici çözüm buldu. Wi-Fi ağı aramayı devre dışı bırakmanın ve hücresel ayarlarını ses ve veriden yalnız verilere değiştirmenin sorunu çözmeye yardımcı olabileceğini söylüyor. Siz de 12.1.2 güncellemesinin ardından iPhone Wi-Fi sorunu yaşamaya başladıysanız denemek zarar vermez.

Apple’ın iOS 12.1.2’yi çıkarmasının nedenlerinden biri, Türkiye’deki iPhone kullanıcılarının hücresel veriye bağlanmalarını engelleyen bir hatayı ortadan kaldırmaktı. Diğer neden ise Çin’deki iPhone satış yasağı ile ilgiliydi. İronik ancak yeni güncelleme Türkiye’deki bağlantı sorununu dünyada genelindeki iPhone’lara yaydı. Bazı kullanıcılar için Wi-Fi bağlantısını kesti ve bazıları içinse 3G/4G/LTE‘yi devre dışı bıraktı.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü

İyi haberse Apple halihazırda iOS 12.1.3 beta güncellemesi üzerinde testlerini sürdürüyor. Ancak iPhone sahiplerinin bir sonraki iOS güncellemesini ne zaman alacaklarıyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil. Eğer siz de böyle bir problem yaşıyorsanız iPhone’u sıfırlamanın çözüm olmayacağını belirtelim.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum