Kategoriler
Haberler

Sony Xperia XZ4 Oldukça Uzun Ekranıyla Dikkat Çekiyor

Sony Xperia XZ4 ile ilgili son olarak bir haber aldığımızdan bu yana neredeyse bir ay geçti. Cihaz ilk olarak aralık ayı başlarında açıklandı ve raporda 21:9 oranlarında son derece ince sinematik bir ekrandan söz edildi. Daha sonra, yaklaşmakta olan Sony amiral gemisinin bazı CAD render’larını gördük ve hafta sonu Çin sosyal medyasında bir ekran koruyucu ortaya çıktı. Bu da söylentilere sağlam bir zemin verdi.

Sony Xperia XZ4 Oldukça Uzun Ekranıyla Dikkat Çekiyor

Sony Xperia XZ4 Oldukça Uzun Ekranıyla Dikkat Çekiyor
Sony Xperia XZ4 Oldukça Uzun Ekranıyla Dikkat Çekiyor

Panel, önceki render’larla uyum sağlıyor. Kulaklık, kamera ve yakınlık sensörü için son derece ince çerçeveler kullanılmış. Çentik yok. Ekranın sol ucunda muhtemelen LED bilgilendirme ışığı için küçük bir delik bulunmakta. Fotoğrafa bakıldığında ekran koruyucu, Sony Xperia XZ4‘ün sızdırılan görüntüsü ile mükemmel uyum sağlıyor.

Aynı kaynak koruyucu kasanın resimlerini paylaştı. Düğmeler ve bağlantı noktaları ile birlikte dikey üçlü kamera düzeneği ortaya çıktı. Sağ tarafta, ses düğmesi, parmak izi tarayıcı ve açma / kapatma tuşu yan yana şekilde bulunuyor ve kamera deklanşörü de aynı yerde. Alt kısımda hoparlör görülebiliyor ve USB-C ile mikrofon yuvası aynı yerde. Üzücü şekilde 3,5 mm ses girişi yok ancak bu artık sürpriz değil.

Sony Xperia XZ4’ün en önemli özelliği 21:9 ekranı olacak. Peki bu ekran ne anlam ifade ediyor? Birçok film bu en-boy oranına sahip. Bu da Yüzüklerin Efendisi gibi bir filmi Xperia XZ4’den izlerken görüntünün tüm ekranı dolduracağı anlamına geliyor. Yani ekranın üst ve alt kısımlarda herhangi bir siyah bar gösterilmiyor. Aynı şey Netflix filmleri için de geçerli olacak.

Sony Xperia XZ4 özellikleri:

  • Sony Xperia Snapdragon 855
  • 6.55 inç, 21:9 FHD+ çözünürlük (LG ekran)
  • LPDDR4X 6 GB RAM
  • 64 GB dahili depolama
  • 8.9 mm gövde kalınlığı
  • 3900 mAh abatarya kapasitesi
  • Süper geniş açılı kamera

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum