Kategoriler
Konular

Ev Yapımı Akıllı Telefon / Tablet Tutucular

İster akıllı telefon, isterse de tablet için piyasada birçok tutucu seçeneği mevcut. Sitemizin Aksesuarlar bölümünde bunlara sık şekilde yer vermeye çalışıyoruz. Bu ürünler öyle ürünler ki genelde ihtiyacınızın olmadığını düşünerek satın almazsınız ancak kimi zaman da akıllı telefonunuzun veya tabletinizin arkasına bir şeyler dayayarak dik durmasını sağlamaya uğraşırsınız. Bu seferki konumuz ev yapımı akıllı telefon / tablet tutucular. Evinizde bulabileceğiniz küçük gereçlerle siz de akıllı telefonunuzu veya tabletinizi gerektiği zaman rahat bir şekilde sabitleyebileceksiniz. Yine de fırsat bulduğunuzda pratik bir tutucu alma fikrini de gözden geçirin.

Ev yapımı akıllı telefon / tablet tutucular için size üç farklı yoldan bahsedeceğiz. İlk yol oyunculara hitap eden bir seçenek. Eğer araba yarışı tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız doğru mutfağa! İlk olarak annenizin kullanmanıza kızmayacağı şık bir tabak bulun ve işe koyulun.

Ev Yapımı Akıllı Telefon Direksiyonu

Eğer bir asetat kalemine sahipseniz daha dekoratif bir tutucu ortaya çıkarabilirsiniz. Bu noktada kullanacağınız tabağın nispeten açık renk olmasına gayret edin; çünkü kaleminiz için koyu renk seçenekleri pek de olmayacak. Asetat kalemi genelde halk dilinde CD kalemi olarak da bilinir. Kimyasal temizleyiciler kullanmadan kolay kolay silinmez. O yüzden bir kırtasiyeden bu ürünü almanız gerekebilir.

Kendi direksiyonunuzu oluşturmanız biraz da yaratıcılığınıza ve ince iş kabiliyetinize bağlı. Üstteki görsele yakın bir sonuç çıkartmanız genelde yeterli. Kısa bir kuruma süresinden sonra direksiyon hazır demektir. Bu durumu boyanın yayılıp yayılmamasından da takip edebilirsiniz.

Şimdi eski bir telefon kılıfını bulun. Boyası döküldüğü için çekmeceye attığınız veya deseninden sıkıldığınız için kullanmaktan vazgeçtiğiniz bir kılıf olabilir. Akıllı telefonunuzu sıkı şekilde kavraması yeterli. Bu kılıfı sıcak veya soğuk (özellikle tavsiye edilir) silikon yardımı ile tabağınızın ortasına yapıştırın.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp bağlantı hatası sorunu çözümü

Son olarak akıllı telefonunuzu tabağın ortasına yapıştırmış olduğunuz kılıfa yerleştirin. Direksiyonunuz hazır. Ev yapımı akıllı telefon / tablet tutucular konumuza tüm hızıyla devam ediyoruz.

Ev Yapımı Akıllı Telefon Tutucu

Sıradaki yöntemde de bir telefon tutucu yapıyoruz. Bunun için sadece bir ataşa ihtiyaç var. Ataşın bir bacağını öne ve diğer bacağını da arkaya doğru kıvırıp dik durmasını sağlayın. Ön bacağını bir kere daha yukarı doğru kıvırarak akıllı telefonuzun kaymaması için bir çentik daha oluşturun.

Çentiğin büyüklüğünü akıllı telefonunuzun tasarımına göre belirleyin. Fazla büyük yapmanız görüntü kirliliği oluşturabilir. Eğer varsa plastik kaplaması olan bir ataş tercih edin. Böylece kayma sorununu kesin olarak çözmüş olursunuz. İkinci bir ataş varsa tabii daha da sağlam bir sonuç elde edebilirsiniz. Ev yapımı akıllı telefon / tablet tutucular konumuzda bahsedeceğimiz son tutucu ise bir tablet tutucu.

Ev Yapımı Tablet Tutucu

Kendinizi ilk başta App Store logosu yapıyor gibi hissedebilirsiniz. İhtiyacınız olanlar 4-5 tane kalem ve yine bu kadar paket lastiğinden ibaret. Kalemler aynı büyüklükte olursa ve de arkası silgili olan kurşun kalemlerden olursa ne ala. İlk etapta üç kalemi lastikle birbirine bağlayarak tripod gibi bir görüntü elde edin. Sonra da kalemleri alttan başka kalemlerle birbirine sabitleyip üçgen tabanlı bir prizma görüntüsü elde edin.

Haliyle tabletler daha ağır cihazlar olduğu için bu iş biraz daha uğraş gerektiriyor ancak maliyeti yine de birkaç TL’den fazla değil. İşinizi fazlasıyla görecektir ve tabletinizi hem yatay, hem de dikey olarak kullanmanız için ideal. Ev yapımı akıllı telefon / tablet tutucular konumuzun sonuna geldik.