Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy M10 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir telefon piyasaya sürülmeden önce gerekli bir adım olan FCC sertifikası yaklaşan Samsung Galaxy M10 için resmi olarak alındı. Galaxy M telefonları Samsung’un yeni giriş seviyesi modellerini oluşturacak. Samsung Galaxy M10 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi bu anlamda ortaya çıktı.

Samsung Galaxy M10 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy M10 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Samsung Galaxy M10 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy M10 6 inçlik bir ekrana ve 3.400 mAh bataryaya sahip olacak. Telefonun uzunluğu ve genişliği sırasıyla 155.7 mm ve 75.8mm ölçülmüş. Gövde kalınlığı hakkında herhangi bir bilgi yok. Diğer Galaxy M10 özellikleri arasında 3 GB RAM ve 16 veya 32 GB genişletilebilir depolama alanı yer alıyor. Son olarak yonga seti tarafında karşımıza Exynos 7870 çıkıyor.

Galaxy M10 muhtemelen kutudan Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile çıkacak. Söylentiye göre arkada 13 MP’lik bir ana kamera ve özçekim içinse önde 5 MP’lik bir lens olması bekleniyor. Parmak izi sensörünün arka tarafta olması yine kuvvetle muhtemel. Samsung M10 mavi ve koyu gri renk seçenekleriyle sunulacak ve ilk başta yalnızca Orta Doğu ve Asya’da satışa sunulacak.

Ancak bu M10’un Türkiye gibi pazarlara ulaşmayacağı anlamına gelmiyor. Cihaz büyük ihtimalle ülkemizde satışa çıkacak. Ancak bunu M10 adıyla mı ya da farklı bir isimle mi yapacağı henüz net değil. Exynos 7870 giriş seviyesi bir çipset olduğundan (yaklaşık 45 bin AnTuTu puanına sahip) Galaxy M10’un oldukça uygun bir fiyata sahip olacağını ön görebiliriz. Tahminler 2000 TL seviyesinde. Çıkış tarihi 2019 birinci çeyrek.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum