Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Note9 Android Pie Beta Güncellemesi

Samsung Galaxy Note9 Android Pie final güncellemesini almaya şimdi çok yakın. İddialar güncellemenin 15 Ocak’ta tüm Note9’lar için yayımlanacağı yönünde. Galaxy Note9‘lar halihazırda Pie beta işletim sistemini çalıştırmaya devam ediyor. Ancak güncelleme beraberinde yeni bir arayüz ve birçok hata düzeltmesi ile gelecek. Yeni beta güncellemesi ise bunlar hakkında ipucu veriyor.

Samsung Galaxy Note9 Android Pie Beta Güncellemesi

Samsung Galaxy Note9 Android Pie Beta Güncellemesi
Samsung Galaxy Note9 Android Pie Beta Güncellemesi

Jest ile gezinti etkinken Home düğmesine sertçe basmak önceleri çalışmazken yeni Pie beta güncellemesi ile artık çalışıyor. Hareketli fotoğrafları oynattığınızda Galeri uygulaması artık durmuyor ve Bixby servisi bundan sonra iki telefon modunda durmuyor. Başka bir hata düzeltmesi jestler etkinken tek elle kullanma moduna geçerken gezinme çubuğunun değişmemesi ile ilgili. Son olarak Note9’da nihayet klavyenin sağ alt kısmının dokunuşlara cevap vermemesine neden olan bir hata şimdi ortadan kaldırılmış.

Siz de Galaxy Note9 Pie Beta programındaysanız, bu güncelleme şu anda Almanya, Güney Kore ve Hindistan’da sunuluyor. Türkiye’deki kullanıcıları güncellemeyi isterse harici olarak yükleyebiliyor. Ancak bunun riskleri olabilir. Birkaç gün içerisinde ülkemize de ulaşma ihtimali mevcut. Yeni beta sürümü 123 MB‘lık bir indirme olarak geliyor ve 1 Ocak 2019 güvenlik düzeltme yamasını içeriyor; bu da güzel bir avantaj.

Samsung Experience Gidiyor ve One UI Geliyor

Kurduktan sonra N960FXXU2ZRLT yazılım versiyonunda olacaksınız. Böylelikle Galaxy Note 9 şimdi dördüncü Pie beta güncellemesini de almış oldu. Bundan sonra artık 15 Ocak’taki final sürümünün çıkış yapmasını bekleyeceğiz. Android 9 Pie işletim sistemi daha iyi batarya ömrü, daha yüksek performans ve jest desteği getiriyor. Note9’lar ayrıca yeni bir arayüze sahip oluyorlar: Samsung Experience gidiyor ve One UI geliyor.

Beta programına katıldıysanız güncellemeyi indirmek için, telefonunuzdaki Ayarlar »Yazılım güncelleme menüsüne gidin ve İndir ve yükle seçeneğine dokunun. Final sürümü için de aynı adımları izlemeniz gerekecek.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum