Kategoriler
Rehberler

Telefonda Facebook Messenger Bildirim Sesini Kapatmak

Aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook Messenger, açıkça Dünya üzerindeki en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir. O kadar yaygın olarak kullanılır ki, varsayılan Facebook mesaj sesini sokaklarda, parklarda, kafelerde vb. yerlerde duyduğunuzda hemen tanırsınız. Beğenmediğiniz bir sesse neyse ki telefonda Facebook Messenger bildirim sesini kapatmak mümkündür.

Telefonda Facebook Messenger Bildirim Sesini Kapatmak

Facebook Messenger bildirim seslerini Android’de devre dışı bırakmak için önce uygulamayı açmanız gerekir. Uygulama açıkken, ekranın sağ üst köşesinde bulunan küçük Facebook profil fotoğrafınıza dokunmanız gerekiyor. Bu, Bildirimler ve Sesler sekmesini göreceğiniz ayarlar menüsünü gösterir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da fotoğraflarda tarihi ve konumu değiştirme

Bildirimler ve Sesler sekmesine dokunduğunuzda, Ses dahil olmak üzere birçok seçeneği olan bir alt menüye ulaşırsınz. Kapatmak için Ses‘in yanında yer alan düğmeye dokunun (mavi yerine gri olur) ve hepsi bu kadar. Hala bildirim alacaksınız ancak bu sefer sizi rahatsız edecek herhangi bir ses çalmayacak. Benzer şekilde, titreşimleri kapatabilir ve hatta bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz. Ancak bu şekilde Messenger uygulamasını açıp elle kontrol etmediğiniz sürece yeni mesajlarınız olduğunu bilemezsiniz.

Facebook Messenger’ın bildirim seslerini kapatmak istemiyorsanız, belki de nasıl değiştireceğinizi bilmek istersiniz (aynı sesi tekrar tekrar duyduğunuzda rahatsız olmanız durumunda). Messenger bildirim sesini değiştirmek için Ayarlar > Bildirimler ve Sesler > Bildirim sesi yolunu izleyin ve yeni bir ses seçin.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

iOS

Facebook Messenger bildirim seslerini iPhone’da devre dışı bırakmak için iOS’ta ilk adım uygulamayı tekrar açmaktır. Ardından, Ana Sayfa -> Profil Simgesi’ne (sol üst köşede bulunur) -> Bildirimler -> Messenger’da Bildirimler -> Ses yolunu izleyin ve özelliği kapatın. Aynı menüden iPhone’da Messenger ses tonunu değiştirebilirsiniz.