Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Cevapsız Çağrılara iMessage ile Dönüş Yapın

Bazen bir telefon görüşmesi için doğru zaman değildir ve sesli aramalara cevap vermek istemezsiniz. Sizi arayan kişiyi telesekretere yönlendirmek yerine neden cevaplayamadığınızı basitçe açıklamak isteyebilirsiniz. Bu nedenle iPhone’da cevap çağrılara iMessage ile dönüş yapmak mümkündür.

iPhone’da Cevapsız Çağrılara iMessage ile Dönüş Yapmak

iPhone'da Cevapsız Çağrılara iMessage ile Dönüş Yapmak

Hangi iOS sürümünü çalıştırdığınıza bağlı olarak, bir telefon araması aldığınızda kilit açma kaydırıcısının yanında görünen telefon simgesini yukarı doğru kaydırarak ve Metinle Yanıtla‘yı seçebilirsiniz. Benzer şekilde yine iPhone’da bir çağrıya mesajla yanıt vermek için, çağrıyı cevaplama butonunun sağ üstünde bulunan Mesaj etiketli ikona dokunabilirsiniz.

Bunu yaptığınızda varsayılan olarak önceden hazırlanmış üç seçeneğe sahip olacaksınız (“Üzgünüm, şu anda konuşamam”, “Yoldayım” ve “Seni sonra arayabilir miyim?”). Bunlardan uygun olanını seçip sizi arayan kişiye anında mesaj olarak gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Ancak cevapsız çağrıda arayan kişiye göndereceğiniz mesajları özelleştirebilirsiniz. iPhone’da kendi durumunuza özel cevapsız arama mesajları oluşturmak için Ayarlar> Telefon> Metinle Yanıtla seçeneğine gidin.

Ancak üçten fazla yanıt hazırlayamazsınız. Bu nedenle yeni bir tane eklemek istiyorsanız, mevcut seçeneklerden birini feda etmeniz gerekir. Hızlı yanıtı değiştirmek istediğiniz bir tanesine dokunun ve yazmaya başlayın. iPhone’unuza gelen bir sonraki çağrıda hazırladığınız yeni hızlı yanıtlarınızı görebileceksiniz.