Kategoriler
Haberler

AnTuTu En Hızlı Android Telefonları Açıkladı

AnTuTu her zaman olduğu gibi bu ay da en hızlı Android telefonları listesini açıkladı. Liste en hızlı 10 telefonu ele alıyor. Aralık ayını kapsayan raporda listenin bir önceki aya göre büyük oranda değiştiği göze çarpıyor.

AnTuTu En Hızlı Android Telefonları Açıkladı

AnTuTu En Hızlı Android Telefonları Açıkladı

En hızlı Android telefon bu kez ZTE nubia Red Magic Mars oluyor. Telefonun ismi kendisi de kadar hızlı olmasa da cihaz AnTuTu benchmark testinden 320.000 gibi önemli bir puan almayı başarmış. Onun hemen arkasında ise Kirin 980 çipsetli Huawei Mate 20 bulunuyor. Mate 20 ise 309.130 puan alıyor.

AnTuTu telefon performans testleri temelde üç kategoriye ayrılıyor. Bunlar telefonun işlemci performansı için CPU testi, telefonun grafik performansı için GPU tesi ve arayüz içinse UX testinden oluşuyor. Nihai skor ise bu testlerden alınan puanların toplamı oluyor. Geçtiğimiz sene duyurulan oyun telefonu Xiaomi Black Shark’ın listenin altlarında bulunması dikkatlerden kaçmıyor.

Liste büyük ölçüde Huawei telefonlar tarafından domine edilmiş durumda. Zira bu cihazlar yeni ve daha hızlı bir çipsetle geliyorlar. Diğer taraftan başı ABD’deki yasaklamalardan ve cezalardan kurtulmayan Çinli ZTE’nin 10. sıradan nubia X ile bir kez daha listeye girmiş olduğu gözlerden kaçmıyor. Snapdragon 855 yaygınlaştığında listenin bir kez daha değiştiğini göreceğiz.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum