Kategoriler
Haberler

Snapdragon 855’li Sony Xperia XZ4 Özellikleri

Dün ilk Sony Xperia XZ4 benchmark sonuçları AnTuTu’da ortaya çıktı ve bugünse yeni bir Geekbench testi bunu takip ediyor. Ekran görüntüsü doğrudan Sony Xperia XZ4‘ün Geekbench’ten sonucundan alınmış ve gayet umut verici görünüyor. Xperia XZ4 tek çekirdekli testte 3.497 ve çok çekirdekli testte ise 12.801 puan aldı.

Snapdragon 855’li Sony Xperia XZ4 Özellikleri

Snapdragon 855'li Sony Xperia XZ4 Özellikleri
Snapdragon 855’li Sony Xperia XZ4 Özellikleri

Bu, geçen yılki Snapdragon 845 yonga setine kıyasla performansta önemli bir artış. Aynı zamanda çok çekirdekli performans söz konusu olduğunda Apple ve Huawei’in Kirin 980 ile A12 Bionic yonga setlerini de geride bırakmış oluyor. Bununla birlikte, tek çekirdekli testte A12 Bionic hala biraz daha önde.

Puanlara ek olarak, sayfa aynı zamanda Sony Xperia XZ4’ün 8 GB RAM ile geleceğini gösteriyor. En azından teste alınan cihazda bu miktarda bir RAM kullanılmış. Xperia XZ4‘ün satın alma seçenekleri arasında belki de 6 GB’ı da görebiliriz. XZ4 kutudan Android 9.0 Pie ile birlikte ile çıkacak ve test bunu onaylıyor.

Sony Xperia XZ4, firmanın en yeni üç amiral gemisinden biri olacak. Bunlar arasında daha büyük ekranlı bir XZ4 ve aynı zamanda Samsung’un ve Apple’ın hamlelerine benzer şekilde, daha ucuz bir Lite sürüm daha bulunacak. Tüm modellerin Snapdragon 855 ile gelip gelmeyeceği bilinmiyor ancak ekran boyutlarının değişeceği ortada.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum