Kategoriler
Haberler

2019 iPhone’lar USB-C ve Ekran Parmak İzi Desteğine Sahip Olacak

2019 Apple iPhone modellerinin 2018 sürümlerine çok benzemesi gerektiğini zaten biliyoruz. Bazıları tek farkın daha fazla AR yeteneği olacağına inanıyor. Ancak, Atherton Research’ten Başkan Yardımcısı ve Baş Analisti Jean Baptiste Su’nun yazdığı Forbes’teki bir yazıya göre, 2019 Apple iPhone ünitelerinde bir USB-C bağlantı noktası bulunacak ve ekranda parmak izi tarayıcısı olacak.

2019 iPhone’lar USB-C ve Ekran Parmak İzi Desteğine Sahip Olacak

2019 iPhone'lar USB-C ve Ekran Parmak İzi Desteğine Sahip Olacak

2019 iPhone’larda daha küçük bir çentik olacağı söyleniyor ve bu mantıklı. Çentikte bulunan teknoloji küçüldükçe, Apple çentik boyutunu da küçültebilmelidir. Ayrıca, Apple 2019 iPhone’ların arkasına bir TrueDepth kamera ekliyor olabilir. Şu anda kameranın ön yüzünde kullanılan yapılandırılmış ışık yönteminden farklı olarak, Apple’ın 2019 modellerinin arkasında “Time of Flight” sensörünü kullanmayı düşündüğü söyleniyor. Bu, üretmesi mevcut yöntemden daha kolay olan daha az pahalı bir sistemdir.

Apple, geçtiğimiz yıl iPad Pro’da Lightning yuvasını bıraktı ve çoğu insan, aynı şeyin bu yıl iPhone’da olacağını umuyor. USB-C’ye geçiş, iPhone kullanıcılarının cep telefonları için aksesuarlar bulmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca, şarj cihazlarını değiştirmeleri gerektiğinde daha ucuz alternatifler bulmalarına yardımcı olabilir.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum