Kategoriler
Haberler

Huawei P30 Üç Arka Kameraya Sahip

Steve Hemmerstoffer son zamanlarda oldukça iyi sızıntılara imza atıyor. Kasım ayından bu yana Nokia 9 PureView, Sony Xperia XZ4 ve XZ4 Compact, Galaxy S10+ ve hatta birkaç orta sınıf cihazın tasarımlarını sızdırmayı başardı. Bugünse bir başka amiral gemisiyle geri döndü: Huawei P30 karşınızda. Telefon tam üç arka kameraya sahip.

Huawei P30 Üç Arka Kameraya Sahip

Huawei P30 Üç Arka Kameraya Sahip

Önceki beklentilerle örtüşen Huawei P30’un sızdırılmış görüntüsünde önemli fark yaratan bir dizi zarif tasarım değişikliği göze çarpıyor. Önde, bir parmak izi tarayıcısına ev sahipliği yapan dev çene şimdi daha küçük bir çerçeveyle değiştirilmiş. Aynı şekilde, mevcut Huawei P20’deki geniş çentiğin yerini daha ince bir alternatif almış. Bu iki faktör, Huawei P30‘un panelinin 6 inçe uzamasına izin verdi.

Akıllı telefonun arkasına baktığımızda, Huawei geçen yıl piyasaya sürdüğü dikey kamera kurulumunu sürdürdü. Bununla birlikte, bu sefer, üçüncü 20 megapiksel geniş açılı kamerayı dahil etmek için kameralar hafifçe aşağı doğru uzatıldı. Karşımızda 40 megapiksel bir ana sensör ve ikinci bir 5 megapiksel telefoto lens bulunuyor.

Diğer ince değişiklikler, artık dairesel olmayan yeni bir çift LED flaş ve Huawei Mate 20 Pro’da görüldüğü gibi aksanlı bir güç düğmesi şeklinde geliyor. Buna ek olarak, Huawei P30, geçen yılki programda bulunmayan popüler 3.5 mm kulaklık jakını geri getimiş ve bir ekran parmak izi tarayıcısı sunmayı da unutmamış.

Huawei P30’un şu anda Huawei P30 Pro ve Huawei P30 Lite ile birlikte mart ayının sonlarında veya nisan ayının başlarında çıkış yapması bekleniyor. Alternatif olarak, Huawei P30’un duyurusu şubat ayında MWC 2019’da yapılabilir.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum