Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S10 Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Huawei, her yeni nesildeki amiral gemisi modellerinin pil ömrünü iyileştirmeye devam ederken, Samsung’un Galaxy S7, Galaxy S8 ve Galaxy S9 serilerinde aynı pil kapasitelerini muhafaza etme kararı yıllar içinde oldukça fazla eleştiriye yol açtı. Bununla birlikte, Galaxy S10 serisi ile Güney Koreli devin bunu değiştirmeye kararlı olduğu görülüyor.

Samsung Galaxy S10 Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Samsung Galaxy S10 Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Tipster Ice Universe’ün yeni bir sızıntısında, normal Galaxy S10’un önümüzdeki ay içinde 3.500 mAh’lik bir batarya ile ilk çıkışını yapacağı ortaya çıktı. Bu, Galaxy S9’un içinde bulunan 3.000 mAh hücre üzerine 500 mAh’lık önemli bir ekleme anlamına geliyor. Aynı zamanda daha büyük Galaxy S9+’ın pil kapasitesine yetişiyor.

Bu modele ek olarak, sızıntı ayrıca daha büyük Galaxy S10+ için de 4.000 mAh bataryaya işaret ediyor. Bu, ilk ekim ayında rapor edilen kapasite ile aynı miktara denk geliyor ve önceki modele göre aynı zamanda 500 mAh artış getiriyor. Aslında, akıllı telefonu hem Galaxy Note 9 hem de Huawei Mate 20 ile aynı seviyeye taşıyor.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Son olarak, bugün daha önce bildirildiği gibi, ucuz Galaxy S10 Lite pil kapasitesi 3.100mAh olarak listelendi. Birçok kişi bunu biraz düşük görse de, akıllı telefonun 3000 mAh bataryaya sahip Galaxy S9‘a biraz daha pil ömrü sağlayacağı görülüyor. Zira yeni cihaz pil ömrünü uzatması gereken iki faktör olan çok daha verimli bir işlemciye ve daha düşük çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak.

Galaxy S10 serisinin 20 Şubat’ta Unpacked etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Cihazların herhangi biriyle ilgilenenlerin, mart ayının başlarında gönderimler başlamadan önce ön sipariş vermeleri gerekecek.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum