Kategoriler
Rehberler

Telefonda ZIP Dosyasını Açmak

ZIP dosyaları düzenli, küçük, dijital bir paket halinde birine birden fazla dosya göndermenin popüler bir yoludur. ZIP dosyasının içeriğini bir Android akıllı telefon ve tablette görüntülemek kafa karıştırıcı olabilir ama telefonda ZIP dosyasını açmak tamamen mümkün ve sadece birkaç saniye sürüyor.

Telefonda ZIP Dosyasını Açmak

ZIP Dosyalarını Cep Telefonunuzdan Açabilirsiniz. - Haberler - indir.com

ZIP Dosyaları Nedir?

.Zip uzantısını kullanan dosyalar ZIP dosyaları olarak adlandırılır. ZIP dosyaları bir dosyanın boyutunu sıkıştırmak için kullanılır ve ayrıca birçok dosyayı bir araya toplayarak daha kolay gönderme, yükleme ve indirme imkanı sağlar.

ZIP dosyaları genellikle web sitelerinde, ziyaretçilerin her dosyayı ayrı ayrı manuel olarak indirmek zorunda kalmadan çok sayıda belge veya medya indirmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Telefonda ZIP Dosyalarını Açmak

Telefon ve tablette ZIP dosyalarını açmak özel üçüncü bir parti uygulama gerektirir. Ancak aynı zamanda Google’ın Google Files uygulaması ile de yapılabilir.

Google Files, 2018’in sonunda Google tarafından çıkarıldı. Uygulamalarınızı bir süredir güncellemediyseniz, uygulama hala Android cihazınızda Files Go eski adıyla görünüyor olabilir. Devam etmeden önce uygulamayı güncellemeniz önerilir.

  • Google Dosyaları veya Google Files’ı açın ve açmak istediğiniz ZIP dosyasını bulun. Web sitesinden indirdiyseniz, büyük olasılıkla İndirmeler klasöründe olacaktır.
  • ZIP dosyaları her zaman .zip uzantısına sahiptir. ZIP dosyasına dokunun. ZIP dosyasının içeriğinin bir önizlemesi gösterilecektir.
  • Dosyayı açmak için mavi Ayıkla düğmesine dokunun. ZIP dosyanız sıkıştırılmaya başlayacaktır. Tamamlandığında, tüm sıkıştırılmış dosyaların bir listesi gösterilecektir. Bitti üzerine dokunun.
  • Çıkarılan tüm dosyalar orijinal ZIP dosyasıyla aynı yere kopyalanacak ve Google uygulaması Files içinden erişilebilir olacak.