Kategoriler
Haberler

Yeni OnePlus 10 Kat Hızlı Depolama ile Gelecek

Akıllı telefonunuzun ne kadar hızlı ve “çabuk” olduğunu belirleyen birkaç ana faktör vardır. Ana işlemci, RAM ve ardından depolama alanı geliyor. Depolama, işletim sisteminin, fotoğrafların, videoların, uygulamaların ve benzerlerinin kalıcı olarak depolandığı yer. OnePlus telefonları hızları ile ünlü ve bir sonraki model istisna olmayacak gibi görünüyor.

Yeni OnePlus 10 Kat Hızlı Depolama ile Gelecek

OnePlus 7 10 Kat Hızlı Depolama ile Gelecek

Yakında çıkacak OnePlus amiral gemisi, güçlü Snapdragon 855 yonga setinin yanı sıra, yeni nesil flaş depolama teknolojisi UFS 3.0 ile birlikte gelecek gibi görünüyor. Bilgi, meşhur teknoloji sızıntılarına imza atan Ice universe’den geliyor. Yani bu hala bir söylenti ancak sızıntılara geldiğinde güvenilir bir kaynak olarak biliniyor.

Tweet, 2000 MB / sn’ye kadar sıralı okuma hızına işaret ediyor ve bu standart depolama hızına sahip telefonlardan en az 10 kat daha yüksek hız anlamına geliyor. UFS 2.1’in yapabileceklerinin ise çok ötesinde (yaklaşık 800MB / sn). Bu tweet’i daha sonra “Sonraki OnePlus’ı dört gözle bekliyorum” başlıklı başka bir tweet izliyor. Yani tüm bunların ne anlama geldiği oldukça açık: OnePlus 7 oldukça yüksek bir depolama hızına sahip olacak.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

UFS 3.0, önde gelen flash ve bellek yongaları üreticisi olan Samsung tarafından geliştirilmiş ve birkaç ay önce açıklanmıştı. Önümüzdeki ayın sonunda ilk olarak Samsung’un Galaxy S10 cihazlarında (muhtemelen 128 GB’lık UFS 3.0 kapasitesi nedeniyle S10 lite’da değil) görünmesi bekleniyor. Günlük kullanım sırasında kesinlikle bir fark hissedilecek ancak daha hızlı depolamanın asıl yararı elbette saniyede kaydedilen kare sayısını artırabilmesi. Bu da daha yüksek yavaş çekim hızı demek.

OnePlus’ın mümkün olan en iyi donanımı sunmaya devam edeceği anlaşılıyor, umarız uygun fiyatları da korumayı başaracaktır. Her iki durumda da, 2019 OnePlus 7’lerin piyasaya çıkmasını dört gözle bekleyeceğiz.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum