Kategoriler
Aksesuarlar

Xiaomi’nin AirPods Kopyası AirDots Sadece 60 Dolar Fiyata Sahip

Xiaomi, Apple’ı kopyalamaya çalışan tek şirket değil ancak bu tür ürünlerle geniş bir kitleye hitap etmeyi başaran pek fazla şirket yok. Şirketin yeni AirDots Pro kablosuz kulaklıkları, Apple’ın AirPod’larına çok benziyor ancak daha düşük fiyat etiketi farkıyla.

Xiaomi’nin AirPods Kopyası AirDots Sadece 60 Dolar Fiyata Sahip

Xiaomi'nin AirPod Kulaklıkları Sadece 60 Dolar Fiyata Sahip
Xiaomi’nin AirPods Kopyası AirDots

Birkaç ay önce piyasaya sürülen orijinal AirDots’un devamı olan AirDots Pro, 11 Ocak’tan başlayarak Çin’de, Apple’ın AirPods için koyduğu fiyatın yarısından daha az bir fiyatla 60 dolar karşılığında satın alınabilecek.

Xiaomi’nin kulaklıkları Android akıllı telefonlarıyla ve iPhone’larla tam olarak uyumlu ancak Windows dizüstülerde de çalışacak. Çinli şirket, kulaklıkların birbirinden bağımsız çalışabileceğini ve kullanıcıların hala aynı ses kalitesini alabileceklerini iddia ediyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?
Xiaomi'nin AirPod Kulaklıkları Sadece 60 Dolar Fiyata Sahip
Xiaomi’nin AirPod Kulaklıkları Sadece 60 Dolar Fiyata Sahip

Kulaklıklar, sesli asistan, çağrılar ve müzik için dokunmatik kontrollerin yanı sıra çağrılar için aktif gürültü koruma teknolojisine sahip. Xiaomi, tek bir şarjla 4 saate kadar müzik oynatma sunarken, şarj kılıfının 10 saatlik ek müzik oynatma sağladığını iddia ediyor.

AirDots Pro kablosuz kulaklıkları önümüzdeki aylarda diğer ülkelerde piyasaya sürülecek, ancak ABD’de kullanıma sunulup sunulmayacağını henüz öğrenemedik. Diğer taraftan Xiaomi ürünlerinin ülkemizde de satıldığı göz önüne alındığında AirDots‘ları Türkiye’de görmek sürpriz olmayacaktır. AliExpress büyük ihtimalle en yakın seçenek olacak.