Kategoriler
Rehberler

Samsung’dan Silinmeyen Facebook Uygulaması

Birçok Samsung cep telefonu önceden yüklenmiş Facebook uygulamasıyla birlikte gelir ve onu silemezsiniz. Sadece “Devre dışı bırak” seçeneği görünür. Bununla birlikte, birçok Android uygulamasının Facebook’u kişisel kullanıcı verileriyle beslediğine dair son iddiaların ışığında, Facebook’un telefonlarda önceden yüklü gelmesi ve kaldırılamaması tepki toplamaya başladı.

Samsung’dan Silinmeyen Facebook Uygulaması

Samsung'dan Silinmeyen Facebook Uygulaması

Sosyal medyadan ve diğer platformlardan birçok insan bu durumdan şikayetçi görünüyor. Zira son amiral gemilerinden Samsung Galaxy S8 bile beraberinde önceden yüklenen ve silinemeyen Facebook uygulaması ile geliyor. Çoğu insan bunu umursamıyor gibi görünse de bir noktadan sonra Facebook’dan ayrılmak isteyen insanlar uygulamayı telefonundan kaldırmaya çalıştıklarında can sıkan gerçekle karşılaşıyor.

Uygulamayı devre dışı bırakmak ya da durmaya zorlamak onu gerçekten işlevsiz kılıyor mu belli değil. En azından bu konuda kime güvenmemiz gerektiğini bilmiyoruz. Zira Facebook kullanıcı verileriyle yaşayan bir firma ve Google ile bu konuda yapılmış özel bir anlaşması bile olabilir. Kullanıcılar bu nedenle durdurulan Facebook uygulaması hala konumumu izleyebilir mi veya başka şeyler yapıyor olabilir mi diye merak ediyor.

Silinemeyen Samsung uygulamaları nasıl kaldırılır?

Silinemeyen Samsung Facebook Uygulaması

Normal yollarla bunu yapmanız mümkün değil. Ancak root erişimi gibi daha gelişmiş çözümlerle Facebook gibi önceden yüklü gelen Bloatware uygulamaları Samsung telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Cihazınızı root’lamak için sitemizde bulunan rehberlerden yardım aldıktan sonra System app remover (ROOT) uygulamasını Samsung’a yükleyin. Bunun ardından tüm bloatware yani kaldırılamayan uygulamaları Samsung’dan silebileceksiniz. Samsung’dan silinmeyen Facebook uygulaması ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler bunlardı.