Kategoriler
Haberler

Apple Gibi Xiaomi Stokları da Sert Şekilde Düştü

Apple’ın hisseleri bilindiği gibi zirveden %34 oranında düştü. Apple CEO’su Tim Cook, Çin’deki zayıf iPhone satışları nedeniyle şirketin ilk çeyrek gelirinin düştüğünü açıklamasının ardından geçtiğimiz hafta hisse senetleri özellikle daha kötü bir gün geçirdi. Ertesi gün, hisse senedi neredeyse %10 daha kayıp yaşadı. Çin’in Apple‘ı olarak adlandırılan Xiaomi de benzer bir çizgiyi izliyor.

Apple Gibi Xiaomi Stokları da Sert Şekilde Düştü

Apple Gibi Xiaomi Stokları da Sert Şekilde Düştü
Apple Gibi Xiaomi Stokları da Sert Şekilde Düştü

Öyle görünüyor ki, bir zamanlar Çin’in Apple’ı olarak bilinen Xiaomi, bir süredir aşağı yönlü şekilde değer değiştiriyor. Son üç gün içinde, şirketin hisseleri %17 düşerek, Xiaomi‘nin pazar kapitalizasyonundan 6.2 milyar doları eritti. Hisse senetleri Hong Kong Borsası’nda işlem görmekte. Bugün ilk kez 10 Hong Kong Doları’nın altında seyrederek 9.97 Hong Kong Dolar’ı ile (1.27 USD) kapandı.

Olay Xiaomi’nin akıllı telefon gelir tahminlerini azaltmasından sonra yaşandı. Bir aracı kuruma ait analistler Xiaomi’ye dair değer tahminlerini düşük gösterince düşüş daha da sert bir hal aldı. Çoğu, Çin’deki zayıf ekonomiden ve Huawei gibi diğer Çinli firmalardan gelen sert rekabetten söz ediyor. Ek olarak, 2010 yılına kadar 2 Hong Kong senti kadar düşük bir fiyata satın alınan 3,9 milyar adet hisse, altı aylık kilitlemenin sona ermesinin ardından şimdi ticareti ücretsiz yapılabilir hale geldi.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Xioami şimdi 238 milyar dolar değerinde ve bu yılın başlarında 22.20 HK seviyesine kadar yükseldi. Xiaomi bu zamana kadar birçok önemli telefona imza attı. İçlerinden bazılarında özellikle eşsiz bir tasarım anlayışını benimsedi. Xiaomi Mi Mix serisi belki de bunlardan biri oldu. Cihaz yalnızca çentiksiz bir tasarımla gelmedi aynı zamanda ince üst çerçevelere sahip oldu.

Xiaomi Mi Mix 2S özellikleri:

  • 5.99 inç 403 PPI IPS ekran
  • FHD+ çözünürlük
  • 3400 mAh batarya
  • 6 GB RAM
  • 64 GB depolama
  • %82 ekran-gövde oranı
  • Qualcomm Snapdragon 845 çipset

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum