Kategoriler
Haberler

Honor View 20 %92 Ekran Oranıyla Rakiplerini Eziyor

Honor, CES 2019’a büyük ilgi görüyor. Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro’nun tatil sezonunda etkileyici bir şekilde piyasaya sürülmesinden sonra, Honor View 20 artık yolda görünüyor. View 20 bu iki telefona benzer deneyim bir sunacak ancak daha geniş bir kitleye hitap etmek için çok daha agresif bir şekilde fiyatlandırılması bekleniyor.

Honor View 20 %92 Ekran Oranıyla Rakiplerini Eziyor

Honor View 20 %92 Ekran Oranıyla Rakiplerini Eziyor

View 20 her yönüyle çarpıcı bir akıllı telefon. Honor’un yeni amiral gemisi, arka cam yüzeyinde ışıkta daha belirginleşen bir “V” desenine sahip. Efekt oldukça hipnotik yani gözlere büyüleyici geliyor çünkü tipik olarak her akıllı telefonda görmediğimiz bir şey. Hepsinden iyisi, genel yapısı itibariyle Huawei’in amiral gemileri kadar sağlam. Hala bir 3,5 mm’lik kulaklık jakı, arkada parmak izi sensörü ve IR blaster’ı var.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Çentiğe Elveda Deme Zamanı

Honor View 20’nin tasarımıyla ilgili ilginç bir başka husus da çentikle ilgili. Cihazda geleneksel bir çentik olmaması sevindirici. Bunun yerine, 25 MP ön kameranın ekranın sol üst köşesine doğru konumlandırılmasını sağlayan bir ekran deliği bulunuyor. Ekranın her tarafındaki çerçeveler eşit. Ve evet, bu yeni tasarım kesinlikle telefonun estetiğini arttırıyor. Çünkü 6,4 inç Full HD+ FullView 3.0 ekran tam %91,8 ekran – gövde oranına sahip! Çerçeveler yalnızca ekranın her yanında aynı değil ayrıca ekran deliğiuygulamaların düzenleniş biçimini fazla engellemiyor. Bildirimler çentiğin sağına kaydırılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Android pilin dolduğunu bildiren uygulamalar
Honor View 20 %92 Ekran Oranıyla Rakiplerini Eziyor

Honor View 20 Özellikleri

Honor View 20’nin özelliklerine baktığımızda, Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro’ye fazlasıyla yakın olduğunu inkar etmek mümkün değil. Aynı Kirin 980 yonga setini kullanıyor ve güçlü bir 8 GB RAM ile donatılıyor. Kutudan hoş bir performans ile çıkan cihaz karşılaştığı hemen her görevle şeyle başa çıkabileceğini fazlasıyla gösteriyor. Telefon 256 GB ve 128 GB depolama alanı ile geliyor. Depolama genişletilemiyor ancak bunun sorun olacağını düşünmüyoruz.

Honor View 20 %92 Ekran Oranıyla Rakiplerini Eziyor

48 MP Kamera Akımına Dahil Oluyor

Akıllı telefonda dünyanın ilk 48 MP kamerasına yer veriliyor. Honor View 20’nin kamerası, f/1.8 diyafram açıklığı gelen Sony IMX586 sensörünü kullanıyor. Aynı zamanda diğer birçok telefonda gördüğümüz portre efektlerini sunmakla kalmayıp, 3D TOF (Time-of-Flight) sensörü benzersiz bir 3D arka deneyimi yaşatıyor. Bunun Microsoft’un Kinect cihazı ile benzer olacağını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

CES 2019’da gösterilen Honor View 20’nin resmi tanıtımı 22 Ocak’ta Paris, Fransa’da yapılacak. Telefonun fiyatlandırması hakkında daha fazla bilgi geldikçe paylaşacağız. Ancak, Mate 20’den daha ucuz olmasını bekleyebiliriz. Bir bakıma, Honor View 20, OnePlus 6T ile neredeyse aynı fiyat aralığında yarışacak. Şimdiye kadar Honor View 20 etkileyici olduğunu kanıtladı. Mate 20 Pro‘nun sunduğu tüm harika özelliklere ve sahip olmayabilir ancak fiyat doğru seçildiği sürece birçok insanın daha az özelliğe razı olacağına bahse gireriz!

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum