Kategoriler
Haberler

Xiaomi Android’e Rakip İşletim Sistemi Geliştiriyor

Xiaomi, MIUI 10’u şimdiye kadar iki düzineden fazla akıllı telefonu için yayımladı. Ancak şimdi dört gözle bekleyecek daha ilginç bir güncelleme var. Şirket artık temelde bir arayüz olan MIUI’ı tamamen yeni bir işletim sistemi haline getirecek. Xiaomi MIUI 11’i “yeni ve benzersiz bir işletim sistemi” olarak tanımlıyor.

Xiaomi Android’e Rakip İşletim Sistemi Geliştiriyor

Xiaomi Android'e Rakip İşletim Sistemi Geliştiriyor

Xiaomi Android’e Rakip İşletim Sistemi Geliştiriyor

Şirketin ürün planlama departmanı başkanı Liu Ming bugünkü Xiaomi toplantısında oldukça ilham verici bir konuşma yaptı ve MIUI 11 işletim sistemini resmi olarak geliştirmeye başladıklarını açıkladı. Şirket MIUI 11’de şu anda geliştirmenin hazırlık aşamasında. Duyuru Xiaomi’nin MIUI Ana Deneyim Yıllık Toplantısı‘nda yapıldı.

Sunumdaki bazı fotoğraflara göre, MIUI 11, MIUI 9’dan daha hızlı ve yapay zeka anlamında mevcut arayüzden bile (MIUI 10) daha akıllı olacak. Xiaomi’nin işletim sisteminde insan etkileşimini taklit eden ve cihazın daha kolay kullanılmasını sağlayan birçok özellik olacak.

Hiçbir gerçek özellikten söz edilmedi ancak şirket 40’ın üzerinde farklı cihazda 300 milyondan fazla mevcut kullanıcıya sahip olduğunu gösteren bazı ilham verici istatistikler paylaştı. MIUI 11’in araştırma geliştirme aşaması an itibariyle sürdürülüyor. Bu yıl içerisinde hakkında önemli haberler duyabiliriz.

İddialara göre MIUI 11, Android’e kıyasla yenilenmiş sistem optimizasyonu işlevi ile gelecek. Bunun en önemli özelliklerden biri olacağı konuşuluyor. Yeni Xiaomi OS‘i hakkında daha fazla bilgi geldikçe sizlerle paylaşacağız. Şirket gelişmeler için sosyal medya sayfalarının izlenmesini önermiş.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum