Kategoriler
Rehberler

Android ve iOS: Instagram Hikayesinde Geri Sayım Başlatma

Anlık fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, getirdiği güncellemelerle, uygulama içerisinde kullanıcılarının daha çok eğlenmesine ve takipçilerine daha ilginç şekilde ulaşmasını sağlıyor. Instagram, Hikaye özelliğini kendisine getirdiğinden beri bu özellik üzerinde birçok güncelleme yaptı ve bu özellikleri geliştirdi. Bu yazımızda da sizlere hikayeler özelliğiyle alakalı olan bir diğer özellikten bahsedeceğiz. Instagram hikayesinde geri sayım başlatma işlemi için yazımızı okumaya devam edin…

Android ve iOS: Instagram Hikayesinde Geri Sayım Başlatma

Instagram hikayesinde geri sayım başlatma özelliğini kullanmak için ilk olarak Instagram uygulamasının ana ekranının sol üst köşesinden kamera butonuna dokunarak hikayenizi oluşturun. Hikayenizi oluşturduktan sonra hikaye düzenleme ekranının sağ üst tarafındaki butonlardan etiket butonuna tıklayın ve alt taraftan açılan penceredeki seçeneklerden geri sayım aracını seçin.

Geri sayım aracı ekrana yerleştiğinde ilk olarak geri sayım aracına bir başlık yazın. Daha sonra geri sayım aracının üzerindeki sayaca bir kez dokunun. Geri sayım süresini belirlemeniz için açılacak olan takvimden geri sayımın ne zaman sona ereceğini ayarlayın.

Geri sayım aracını ayarladıktan sonra ekranın en üstündeki renk çemberine dokunarak geri sayım aracının rengini de değiştirebilirsiniz.

Geri sayım aracını hikayede konumlandırmak isterseniz aracın üzerine basılı tutun ve ekranda sağa sola veya yukarı aşağı doğru hareket ettirin. Eğer geri sayım aracının boyutunu ayarlamak istiyorsanız da sayacı iki parmağınızla tutun ve parmaklarınızı içe doğru veya dışa doğru oynatın. Böylece sayacın boyutunu ve konumunu ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?