Kategoriler
Aksesuarlar

1 Terabyte SD Kart Lexar 633x Duyuruldu

Lexar, ne zaman veya ne kadar olduğuna dair hiçbir resmi bilgi vermemesine rağmen, dünyanın ilk 1 terabyte SD kartı 633x’i tanıttı. 1TB 633x SDXC UHS-I aslında teknik bir mucize değil. UHS-II yerine UHS-I kullanmasına rağmen hala 95 MB/s hıza ulaşabiliyor.

1 Terabyte SD Kart Lexar 633x Duyuruldu

Bu da söz konusu 1TB SD kartı 4K ve yüksek hızlı 1080p veya RAW video çekim için harika bir seçim olacak. 2016’da ilk 1TB SD kartı açıklayan firma SanDisk’ti. Ancak bu kart yalnızca prototip olarak kaldı. Lexar ise bu 1 TB kartların satılacağını söylüyor.

Ana özellikler:

  • 95 MB/s’ye (633x) kadar okuma hızı için Sınıf 10 UHS-I (U3, V30) teknolojisinden yararlanır
  • Yüksek kaliteli görüntüler ve çarpıcı uzunluklarda 1080p full-HD, 3D ve 4K videonun yüksek uzunluklarını yakalayın
  • Bu yüksek kapasiteli 1TB hafıza kartı ile kartları değiştirmeden daha uzun çekim yapmanın tadını çıkarın
  • İş akışını önemli ölçüde hızlandırmak için karttan bilgisayara yüksek hızlı dosya aktarımı

Bu kapasitede bir kart özellikle video çekim yapan profesyonel kamera sahipleri için de önemli. Artık çekimin orta yerinde SD kartı değiştirmeye gerek kalmadan tüm aksiyonu tek bir kart ile yakalamak mümkün olacak. Orta seviye DSLR, HD video kameranız veya 3D kameranız varsa Lexar Professional 633x SDXC UHS-I bu makinelerin hepsi ile uyumlu çalışıyor.

Lexar, bu yılki 8 – 11 Ocak CES 2019 tüketici elektroniği fuarında yeni 1 terabyte SD kartını tanıttı. Telefonlarda 512 GB depolamayı henüz yeni yeni duymaya başlamışken böyle bir kart ile karşılaşmak oldukça şaşırtıcı oldu. Önümüzdeki bir ya da iki yıl içerisinde 1 TB depolamalı telefonlar artık yaygın hale gelecek gibi görünüyor.