Kategoriler
Rehberler

Android: Geliştirici Seçeneklerini Devre Dışı Bırakma

Android cihazlarda stok yazılım kurmak, cihaza Root atmak ve USB hata ayıklama moduna erişmek için geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek gerekir. Geliştirici seçeneklerini etkinleştirerek cihazınızdaki hata raporlarını yakalayabilir ve CPU kullanımını ekranda görüntüleyebilirsiniz. Geliştirici seçeneklerini devre dışı bırakmak istediğiniz de de bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz adımları takip edebilir ve geliştirici seçeneklerini devre dışı bırakma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android: Geliştirici Seçeneklerini Devre Dışı Bırakma

Android telefonunuzda geliştirici seçenekleriniz devre dışı bırakmak için Ayarlar‘a gidin. Ayarlar ekranındaki seçeneklerden Uygulamalar’a dokunun. Uygulamalar ekranı açıldığında bu ekranda, telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamalar listelenecektir. Listelenen uygulamalar arasından Ayarlar’ı bulun ve üzerine hafifçe basın.

Ayarlar‘ın önbelleğini ve verilerini temizleyebileceğiniz bu ekrandaki, Depolama başlığına tıklayın ve buradaki seçeneklerden Verileri Temizle‘ye dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Ayarlar’ın verilerini temizleyerek etkin olan geliştirici seçeneklerini devre dışı bırakma işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Android telefonunuzda Geliştirici Seçenekleri’ni tekrar etkinleştirmek isterseniz telefonda Ayarlar > Cihaz Hakkında adımını takip edin. Cihaz Hakkında bölümündeki Yazılım Bilgisi‘ne dokunun ve buradaki Yapım Numarası‘nın üzerine üst üste 7 kez dokunun.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için diğer ipuçlarına da buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.