Kategoriler
Rehberler

Android ve iOS: WhatsApp’ta Grup Mesajlarına Özel Olarak Cevap Verme

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son yaptığı güncellemeyle kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik özellikleri bünyesine ekledi. WhatsApp’ta grup mesajlarına özel olarak cevap verme özelliği de bu özelliklerden bir tanesi. Bu özelliği kullanarak WhatsApp grubundan gelen mesajı atan kişiye attığı mesaj ile beraber direkt cevap verebilirsiniz.

Android ve iOS: WhatsApp’ta Grup Mesajlarına Özel Olarak Cevap Verme

WhatsApp’ta grup mesajlarına özel olarak yanıt cevap vermek için ilk olarak WhatsApp uygulamanızın son sürüme güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Uygulamanızın güncel olup olmadığını, telefonunuzun uygulama mağazasından kontrol edebilirsiniz.

Uygulamanız son güncelleme özelliklerini de aldıysa, WhatsApp’ta grup mesajlarına özel olarak cevap vermek için özel cevaplamak istediğiniz mesajın atıldığı grup sohbetini uygulamadan açın. Grup sohbetinde size atılan mesajı bulun ve mesajın üzerine basılı tutun. Mesajın üstünde açılacak olan küçük pencerede Diğer butonuna tıklayın. Diğer butonuna tıkladıktan sonra yeni açılan seçeneklerden Özel Olarak Cevapla‘ya dokunun.Özel olarak cevaplamak istediğiniz mesaj, yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra mesajı atan kişiyle sohbet ekranınızda açılacak. Bu mesajı tıpkı bir ileti gibi yanıt verebilir, mesajı gruptaki diğer kişiler görmeden yanıtlayabilirsiniz.