Kategoriler
Rehberler

iOS: Fotoğrafa Glitch Efekti Verme

Fotoğraf ve video paylaşma uygulamalarında sıkça karşınıza çıkan Glitch efektli fotoğrafların nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz? Glitch efekti hem fotoğraf hem de videolar için kullanılan bir efekttir. Bu efekti bilgisayarda birkaç adımda yapabilirken akıllı telefonlarda tek bir tıklama ile yapabiliyorsunuz. Eğer siz de sosyal medya hesaplarınızda Gltich efekti ile bir farklılık yaratmak istiyorsanız fotoğrafa Glitch efekti verme işlemine hemen başlayalım…

iPhone için 5 Trippy Glitch Sanat Uygulamaları | Ogznet.com

iOS: Fotoğrafa Glitch Efekti Verme

Fotoğrafa Glitch efekti verdiğinizde fotoğrafınızın renk ayarları olağanüstü şekilde değişir. Bu efekt fotoğrafa hem bulanıklık hem de ayrı renk katarken insanların başını döndürücü niteliği de taşır. Glitch’i bazı takipçileriniz beğenirken bazı takipçileriniz ise beğenmeyebilir. Çünkü bu efekt oldukça göz yoran bir efekttir.

iOS cihazınızda fotoğrafa Glitch efekti uygulamak için ilk olarak App Store’dan Instabit Cam-Glitch Art & Vhs isimli uygulamayı ücretsiz olarak telefonunuza indirin. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra açın ve uygulama ana ekranındaki seçeneklerden Efektler‘e tıklayın. Efektler’e tıkladıktan sonra fotoğraf albümünüz açılacak. Fotoğraf albümünüzden, Glitch efekti uygulamak istediğiniz fotoğrafı seçin. Fotoğraf uygulamada açıldıktan sonra uygulama ana ekranının altındaki sekmelerden Efektler bölümünden, fotoğrafa uygulayacağınız Glitch efektini belirleyin. Efekt fotoğrafa uygulandıktan sonra eğer fotoğrafın üzerine bir katman daha eklemek istiyorsanız Efektler sekmesinin yanındaki Doku sekmesine tıklayın. Ayrıca efekt ve dokunun dışında fotoğrafa bir de çıkartma ekleyebilirsiniz. Doku sekmesinin yanındaki Çıkartma sekmesine tıklayarak fotoğrafın üzerine çıkartma ekleyebilirsiniz.

Fotoğrafa uygulayacağınız efekt işlemi tamamlandıktan sonra uygulama ana ekranının sol üst köşesindeki üç çizgiye dokunun ve Kaydet butonuna tıklayın. Böylece Glitch efekti verdiğiniz fotoğraf, albümünüze kaydedilecek ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşılır hale gelecektir.