Kategoriler
Rehberler

iOS: VHS Kaset Formatında Video Çekme

VHS kaset formatında video çekerek ve bu videoyu paylaşarak takipçilerinize 90’lı yılların nostaljisini yaşatmak isterseniz, bu yazımızda sizlere VHS kaset formatında video çekme işleminden bahsedeceğiz.

Geçmişe götüren yeni iOS uygulaması: VHS Camcorder

iOS: VHS Kaset Formatında Video Çekme

Yüksek kaliteli videolar ve fotoğraflardan bir süreliğine arınıp takipçilerinizi eski zamanlara getirmek istiyorsanız VHS kaset formatında bir video oluşturarak bunu takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Tüm takipçilerinizin hayran kalacağı VHS kaset formatında çekeceğiniz videoyu, iOS cihazınızda App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Instabit – Glitch Vhs&Retouch 3D Photo isimli uygulama ile oluşturabilirsiniz. Uygulamayı buraya tıklayarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açın ve uygulama ana ekranında çıkan seçeneklerden VHS butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınız an karşınıza video çekim ekranı gelecek. Bu ekran oldukça kolay kullanıma sahiptir. VHS görünümünde oluşturacağınız videoyu başlatmak için yatay ekranın sağ tarafındaki büyük kırmızı kare düğmeye dokunun. Videoyu durdurmak için de aynı düğmeyi kullanabilirsiniz. Ayrıca video çekim esnasında VHS görünümünde fotoğraf yakalamak için de videoyu çektiğiniz panelin sağ alt köşesindeki fotoğraf makinesi butonuna tıklayabilirsiniz.

Video çekim işiniz bittikten sonra video anında oluşturulacak ve videoyu baştan sona izleyebileceğiniz bir ekran açılacak. Videoyu kaydetmek isterseniz, bu ekranın sağ alt köşesindeki tik işaretine dokunarak videonun fotoğraf albümüne kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

iOS: VHS Kaset Formatında Video Çekme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.