Kategoriler
Rehberler

General Mobile GM 8 Stock ROM Yükleme

İşte General Mobile GM8'in tüm özellikleri ve fiyatı

Android One projesinin giriş/orta segmentinde olan bir cihaz olan General Mobile GM 8, fiyat performans bakımından önde gelen bir telefon olmayı başarmıştır. Eğer ki telefonunuzun virüs veya donma problemini çözmek için ‘’format attım ama bir türlü telefonumdaki sorunları çözemedim’’ dediyseniz veya telefonunuz yazılımsal olarak hiç açılmıyorsa, yazılım atma vaktinin geldiğinin belirtisidir. General Mobile GM 8 Stock ROM yükleme adlı yazımız sayesinde General Mobile firmasının sunmuş olduğu orijinal yazılımını GM 8’e nasıl yükleneceğini hep birlikte göreceğiz.

General Mobile GM 8 Stock ROM Yükleme

Aşağıdaki verdiğimiz linkteki yazılımı indirip belli bir klasöre çıkartınız. Ardından Send Tool Programını çalıştırıp programın açılmasını bekleyiniz.
Program açıldıktan sonra böyle karşınıza şifre isteyen bir bölüm gelecek oraya “forumandroidsentinus” yazıp “OK” butonuna basınız.

Şimdi ise; Stock ROM yükleme, OEM kilidini açma, a/b slot değiştirme, driverları yükleme ve çıkış bölümleri karşımıza çıkacak. Bizim hedefimiz General Mobile GM 8’e Stock ROM yükleme olduğu için ilk önce yapmanız gereken ufak bir işlem var. Telefonunuzdaki Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne girin ve Derleme Numarasına birkaç kez art arda dokunun. Sonrasında ise Ayarlar menüsüne geri gelin ve Geliştirici Seçeneklerinden USB hata ayıklama ve OEM kilit açmayı aktif hale getirin. Böylelikle cihazımızda OEM kilidi ve Stock ROM yüklemek için zemin hazırlamış bulunmaktayız.

Bu ufak işlemi atlattıktan sonra cihazınızı bilgisayara bağlayın. Daha sonra programı açıp ilk önce klavyenizden “b” tuşuna basıp enter demeniz gerekiyor. Böylelikle OEM kilidiniz açılacaktır. Sonra ise klavyenizden “a” tuşuna basıp enter’a basarak Stock ROM yükleme adımlarına geçiyoruz.

NOT: Eğer cihazınızda driverlerınız yüklü değil ise “D” tuşuna basıp enter ile seçim yapınız. Bu sayede driverlarınız yüklenecektir.

Hangi sürümü veya bölümü seçmek istiyorsanız başındaki harfi klavyeden tuşlayıp enter ile onaylamanız yeterli olacaktır. Ayrıca ileride güncellemeler geldiği zaman yeni sürümler eklenecektir.

General Mobile GM 8 Stock ROM yükleme işleminde çok dikkat etmeniz gereken bir yerdesiniz şu an. General Mobile GM 8, çift ve tek SIM kartlı iki ayrı modele sahip olduğu için karşımıza 2 farklı seçenek çıkmaktadır. Eğer sizin cihazınız tek SIM kartlı modelse TEK SIM’i, fakat çift SIM kartlı model ise CIFT SIM’İ seçip enter ile onay veriniz.

Cihazınız şu an yükleme moduna geçmiş bulunmaktadır. Sizin yapmanız gereken tek şey oturup işlemin tamamlanmasını beklemek olacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra cihazınızı bilgisayardan çıkartıp açılmasını bekleyin. Bunun sonucunda sorunsuz bir şekilde çalışan cihazınızın keyfini çıkartabilirsiniz.