Kategoriler
Haberler

Oppo 10 Kat Optik Yakınlaştırma Yapan Kamerasını Duyuruyor

İki yıl önce Oppo, MWC 2017’ye katıldı ancak bir akıllı telefon göstermedi. Bunun yerine, şirket 5 kat zoom özelliği ile dünyanın ilk çift kamerasını duyurmayı seçti. Artık şirket daha da ileri gitmeye hazır ve 10 kat kayıpsız zoom kamerası için medya davetiyesi gönderiyor. Etkinlik 16 Ocak’ta Çin’in Pekin kentinde gerçekleşecek.

Oppo 10 Kat Optik Yakınlaştırma Yapan Kamerasını Duyuruyor

Oppo 10 Kat Optik Yakınlaştırma Yapan Kamerasını Duyuruyor
Oppo’dan 10 kat kayıpsız zoom yapabilen kamera

Mevcut 5 kat kayıpsız zoom çözümü, esas olarak bir 5P lensten ibaret. Şirket bunu, ışığı, dikey olarak yerleştirilmiş kamera sensörüne yönlendiren 90 derecelik bir açısal prizma ile başarıyor. OIS ünitesi diğer uca konur, bu sayede zoom maksimumda olsa bile çalışmaya devam eder.

İlginizi Çekebilir:  iOS 15.4 ile tüm Apple uygulamalarına 120 Hz desteği geliyor

Çin kaynakları, Oppo’nun piyasaya yeni bir akıllı telefonu sürmeye hazır olduğunu ve yeni kamera teknolojisinde bu cihazında kullanabileceğini söylüyor. Her ne kadar henüz 5 kat kayıpsız yakınlaştırma yapan kameralara sahip Oppo telefonlarını raflarda görmesek de, yeni 10x zoom’lu kameranın prototip cihazda gösterilmesi muhtemel.

Oppo 10 Kat Optik Yakınlaştırma Yapan Kamerasını Duyuruyor

Bu teknolojiyle gelecek ilk cihazlar Oppo F19 ve F19 Pro olabilir. Oppo F19 ikilisinin ekran kamera deliği ve Qualcomm Snapdragon 675 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Teknolojinin Oppo R17‘nin yerini alacak Oppo R19’da da kullanıldığını görebiliriz. Telefon fiyat – performans özellikleriyle dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir

MWC 2017’de tanıtılan 5 kat kayıpsız zoom yapan Oppo kamera içerisinde iki geniş açı ve telefoto lens barındırıyordu. Telefoto lens periskop benzeri bir yapı kullanılarak saklanıyor. Lensin açıları 90 derece değiştirilerek yüksek yakınlaştırma elde ediliyor. Teknoloji hakkında daha fazlasını duymak için Çin’deki etkinliği bekleyeceğiz.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum