Kategoriler
Haberler

2019 iPod Touch Hazırlanıyor ve Type-C ile Gelecek

En son iPod Touch dördüncü yıldönümüne yaklaşıyor ve cihazın tasarımı altı yıldan uzun bir süredir değişmeden kaldı. Ancak Mac Otakara tarafından yayınlanan yeni bilgilere göre, Apple, yenilenmiş bir yedinci nesil iPod Touch üzerinde çalışıyor olabilir.

2019 iPod Touch Hazırlanıyor ve Type-C ile Gelecek

Bu haber, geçtiğimiz hafta CES 2019’da bulunan birçok “tedarikçiden” geliyor. Ne yazık ki, cihazın kendisi hakkındaki detaylar son derece belirsiz kalıyor. Bununla birlikte, olası değişiklikler daha büyük bir ekran olabilir – mevcut model 4 inçlik bir panelle geliyordu – ve bazı büyük donanım güncellemeleri görebiliriz. Touch ID okuyucu da ihtimaller dahilinde ve Apple’ın 3,5 mm kulaklık jakına döneceği konuşuluyor.

2019 iPod Touch Hazırlanıyor ve Type-C ile Gelecek
iPod Touch 2019’un potansiyel görüntüsü

Yeni iPod Touch’a ek olarak, bu özel rapor 2019 iPhone programından da bahsetti. Daha spesifik olarak, yeni nesil modellerin Lightning konektörünün USB-C portu ile değiştirilebileceği iddia edildi; tıpkı yeni iPad Pro serisi gibi. Cihaz üzerinde “çalışanlar”, nihai bir tasarımın henüz kararlaştırılmadığını iddia ediyor. Dolayısıyla, USB-C‘ye geçilmesi şu anda garanti edilmiyor.

USB-C bağlantı noktasının ve Apple’ın normal donanım yükseltmelerinin yanı sıra 2019 iPhone serisinin, daha gelişmiş Face ID, daha küçük bir çentik ve iPhone XS Max halefinin en fazla üç arka kamera taşıması bekleniyor. Aynı şekilde, iPhone XR’ın yerine geçecek 2019 iPhone‘da iki arka kamera bulunacak.

Her üç iPhone’un da Apple’ın eylül ayındaki yıllık etkinliğinde ilk kez sahneye çıkması bekleniyor. Benzer şekilde, yedinci nesil iPod Touch gerçekten de yolda ise, burada da potansiyel olarak tanıtılabilir. Alternatif olarak, Apple, haziran ayında WWDC‘de yeni iPhone ve iPod’larını gösterebilir. Martta yapılacak iPad Mini 5, yeni AirPod ve AirPower şarj pedi tanıtımında iPod Touch’a yer verilmesi ihtimali de mevcut.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum