Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 9’u Android 9.0 Pie’a Güncelleme

Samsung’un Note serisi akıllı telefonlarının amiral gemisi olan Galaxy Note 9, yakın zamanlarda Android 9.0 Pie güncellemesini almaya başladı. Samsung Galaxy Note 9’un Android sürümünü 9.0 Pie’a güncellemek istiyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz Samsung Galaxy Note 9’u Android 9.0 Pie’a güncelleme adlı makalemizin adımlarını incelemeye başlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9 - Price in India, Full Specifications & Features (22nd Sep 2020) at Gadgets Now

Bu kılavuzda, OTA paketini stock recovery ile flashlayarak güncelleme işlemini yapacağız. Odin ile flashlanılabilir dosyaları henüz mevcut olmadığından, stock recovery ile yükleme yoluyla Android Pie OTA paketini flashlayacağız.

Samsung, sınırlı sayıda kullanıcı için OTA aracılığıyla yakın zamanda Galaxy Note 9 için Android Pie tabanlı Bir Kullanıcı Arabirimini yayımladı. Ama şimdi Samsung Galaxy Note 9 Android Pie güncelleme BAE ve Almanya’da beta dışı kullanıcılar için kullanılabilir. Bu son Android Pie OTA güncelleme N960FXXU2CSA2 yapı sürümü ile birlikte gelen yazılımda yaklaşık 1590 MB ağırlığında.

Belirli bölgelerdeyseniz ancak henüz Galaxy Not 9’daki OTA bildirimini almadıysanız, Ayarlar > Yazılım güncellemeleri bölümüne girin ve Güncellemeleri Manuel Olarak İndir düğmesine dokunun. Ancak, başka bir ülkedeyseniz veya bir nedenden ötürü OTA bildirimini kaçırdıysanız, Samsung Galaxy Note 9 Android Pie Update ürününü manuel olarak yüklemek için yükleme talimatlarını izleyin.

Beta dışı bir kullanıcı olmanız durumunda Android Pie Odin ürün yazılımının kullanıma sunulmasını beklemenizi öneririz. Verilen Android Pie OTA paketlerinin belirli bir ürün yazılımı üzerinde Galaxy Note 9 ile çalıştığını lütfen unutmayın.

Galaxy Note 9 için Exynos varyantı (N960F): ZRLT (Son Pie Beta)> CRLT (İlk Android Pie güncelleme)> CSA2 (İkinci Android Pie güncelleme)

Galaxy Note 9 için Snapdragon varyantı (N960U):  ARJA (Android Oreo)> CSA7 (Android Pie güncelleme)

Ön şartlar

 • Kurulum kılavuzuna geçmeden önce tüm önemli verilerinizin uygun şekilde yedeklenmesini öneririz. Her ne kadar aşağıdaki işlem hiçbir veriyi silmeyecek olsa da. Galaxy Note 9’unuzun tam bir yedeğini oluşturmakta fayda vardır.
 • Bilgisayarınıza Samsung USB sürücülerini indirin ve yükleyin.
 • Güncelleme işlemi sırasında beklenmeyen kapanmaları önlemek için telefonunuzun pilinin yaklaşık % 70 – 80 olduğundan emin olun.
 • NOT:  Telefonunuzdaki güvenlik ayarlarına gidin ve mevcut parmak izi verilerini silin. Güncellemeden sonra parmak izlerinin / güvenli verilerin bozulmasını önlemek önemlidir.
İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

Samsung Galaxy Note 9 Android 9.0 Pie OTA İndirme Bağlantıları

Galaxy Note 9 (Exynos – N960F):

Galaxy Note 9 (SnapDragon – N960U):

Samsung Galaxy Note 9’u Android 9.0 Pie’a Güncelleme

OTA’yı sideload etmek ve Android Pie Tabanlı Bir Kullanıcı Arabirimini Samsung Galaxy Note 9’a manuel olarak yüklemek için verilen kılavuzu adım adım takip ediniz.

1. Öncelikle, bilgisayarınızın masaüstüne Samsung Galaxy Note 9 için yukarıdaki bağlantılardan Android Pie tabanlı One UI OTA paketini indirin.

2. Galaxy Note 9’unuzu USB veri kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.

3. Şimdi indirilen OTA paketini telefondaki SD kartın ana klasörüne aktarın.

4. OTA paketini aktardıktan sonra, telefonun bağlantısını kesin ve KAPALI duruma getirin.

Şu an cihazınızı indirme moduna almanız gerekiyor, eğer indirme moduna nasıl geçeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9 İndirme Moduna nasıl alınır?

 • Güç tuşuna basılı tuttuğunuzda karşınıza gelen menüden ‘KAPAT’ butonuna basınız.
 • Şimdi ise bu işlemi onaylamak için tekrar ‘KAPAT’ butonuna basınız.
 • Ses Kısma ve Bixby düğmelerine basılı tutun.
 • Güç ve Sesi Azaltma düğmelerine basılı tutarken, cihazınızı USB veri kablosuyla bilgisayara bağlayın.
 • İndirme Modu uyarı mesajını ekranda göreceksiniz.
 • Son olarak, devam etmek ve Galaxy Note 9 İndirme Modunu başlatmak için Ses Açma düğmesine basın.

5. Android logolu mavi bir ekran gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.

6. Cihazınız şimdi stock recovery modundaykenSes düğmelerini kullanarak “SD karttan güncelleme uygula” seçeneğini vurgulayın ve Güç düğmesini kullanarak seçeneği seçin.

7. SD karta gidin ve Android Pie Tabanlı Bir Kullanıcı Arabirimi OTA güncelleme paketini seçin.

8. Samsung Galaxy Note 9 Android Pie Update’i yüklemek için “Evet” seçeneğini seçin .

9. Yan yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini seçin .

Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra yeni Android 9 Pie özelliklerinin keyfini çıkartabilirsiniz.