Kategoriler
Rehberler

iPhone’da GIF’i Arka Plan Yapmak

iOS’in Canlı Duvar Kağıdı özelliği oldukça iyi ancak GIF arka planlarının yerini alamadığı kesin. iPhone’da GIF’i arka plan yapmak mümkün. Bunun için üçüncü parti uygulamalardan yardım alacağız.

iPhone’da GIF’i Arka Plan Yapmak

iPhone’daki çoğu şey gibi, bunun için de bir uygulama var. Bu durumda, iOS’deki en iyi GIF uygulamalarından biri olan GIPHY‘i kullanacağız. Buradan indirebilirsiniz.

GIPHY’yi açın ve beğendiğiniz bir GIF arayın. Bakarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var:

  • iPhone duvar kağıdınız dikeydir. Çok küçük veya çok kırpılmış bir GIF istemiyorsanız, aynı zamanda dikey olan bir şey aramalısınız.
  • Canlı Duvar Kağıtları çoğu zaman sabittir. Hareketsiz görüntünün iyi göründüğü bir yeri seçmelisin.
  • GIF’ler genellikle düşük görüntü kalitesine sahiptir. Kaliteli bir şey bulmak için biraz zaman harcamakta fayda var. Daha iyi görünecektir.

GIF’inizi bulduktan sonra açın ve sağ alt köşedeki üç küçük noktaya dokunun. Ardından, “Canlı Fotoğrafa Dönüştür”ü seçin. İki seçeneğiniz olacak: Canlı Fotoğraf Olarak Kaydet (Tam Ekran) ve Canlı Fotoğraf Olarak Kaydet (Ekrana Sığdır).

Tam Ekran GIF’i keser, bu nedenle iPhone’un ekranının tamamını kaplar ve Ekrana Sığdır ise siyah çubuklar ekler. İstediğinizi seçin, Canlı Fotoğraf, Film Rulonuza kaydedilir. İkisini de denemeyi ve hangisinin sizin için daha iyi çalıştığını görmenizi öneririz.

Şimdi duvar kağıdınızı ayarlama zamanı. Ayarlar> Duvar Kağıdı> Yeni Duvar Kağıdı Seç bölümüne gidin. “Canlı Fotoğraflar” ve ardından yeni kaydettiğiniz canlı fotoğrafı seçin. GIF’i istediğiniz şekilde konumlandırın ve ardından “Ayarla” ya dokunun. Kilit Ekranı, Ana Ekran veya Her İkisi’nde olmasını isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Favori GIF’inizi duvar kağıdınız olarak ayarlamak, telefonunuza kişilik kazandırmanın harika bir yoldur. Kendi GIF’lerinizi bile oluşturabilir ve bunları iPhone’da arka plan olarak ayarlayabilirsiniz. iPhone’da GIF’i arka plan yapmakla ilgili bilmeniz gerekenler bunlar.