Kategoriler
Rehberler

Telefondan Web Sitesi Kurmak

İnternete bağlı birçok insan sadece bir akıllı telefona sahip ve kişisel bilgisayar kullanmıyor. Bazı kütüphaneler ve internet kafeler ücretsiz bilgisayar erişimi sunarken, ihtiyaç duyduğunuz araçlara istediğiniz zaman erişmek için telefonlar her zaman daha kolaydır. Bir web sitesi açmak istiyorsanız, burada konuşacağımız hizmetler, sitenizi tamamen telefonunuzdan kurabilmenizi, yayınlamanızı ve düzenlemenizi sağlayan tamamen işlevsel mobil web uygulamalarından oluşmaktadır. İşte telefondan web sitesi kurmak için bilmeniz gerekenler.

Telefondan Web Sitesi Kurmak

Telefondan Web Sitesi Kurmak

Telefodan web sitesi kurmayı tümüyle çevrimiçi yapmanın en iyi yanı, çalışmanızın kullandığınız hizmete kaydedilmesidir. Bu sayede başka bir bilgisayarda daha ayrıntılı değişiklikler yapmanız gerekirse hesabınıza giriş yapabilir ve çalışmaya telefonunuzda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

GoDaddy

Telefondan Web Sitesi Kurmak

GoDaddy’nin web sitesi oluşturucusu doğrudan kendi sitelerinden çalışır. Her bölümünü düzenlemekte özgür olduğunuz ve sitenin mobil ve masaüstü sürümleri için önizlemeler sunulan bir servis. Aynı zamanda birçok temaya sahipler. Tam bir özelleştirme veya istisnai bir mobil deneyim beklemeyin, ancak biraz değişiklik yaparak sitenizin nasıl görüneceğini görmek oldukça kolaydır.

Stilini değiştirmek için her öğeyi düzenleyebilir, her sayfaya yeni bölümler ekleyebilir ve üstünde bir menü çubuğu bulunan birden çok sayfa oluşturabilirsiniz. Ayrı bir sayfaya yerleştirilebilecek içerikleri kolayca güncellemek için oldukça basit bir blog çözümüne bile sahipler.

WordPress

WordPress, düzenli olarak güncellenen içeriğe ihtiyaç duyan siteler için mükemmel olan ve aynı zamanda bir mobil düzenleyiciye sahip olan çevrimiçi blogların kralıdır. Varsayılan tema basit ve temizdir ancak özelleştirilebilir veya başka bir WordPress teması ile değiştirilebilir. Sayfaları yönetmek kolaydır ve yazı düzenleyicisi bir mobil uygulama için oldukça özelliklidir.

Sitenizi yayınlamak da kolaydır; On dakikadan daha az bir sürede telefonunuzdan web sitesi oluşturabilirsiniz. Temel ücretsiz hosting ve ücretsiz bir .wordpress.com alan adı sunarlar. Telefonunuzdan ücretsiz site açmak isterseniz WordPress markalı olur. Ödeme planı satın almak bu ismi ortadan kaldırır ve size premium bir alan adı kazandırır.

Weebly

Weebly’nin mobil editörü, App veya Google Play Store’dan indirebileceğiniz yerel bir uygulama sunar; bu sayede çevrimdışıyken bile telefondan web sitenizi düzenleyebilir ve çevrimiçi olduğunuzda değişiklikleri yayınlayabilirsiniz. E-ticarete odaklanıyorlar ve temel siteler için ücretsiz kullanılabiliyor. Ancak web sitenizde ürün satmak istiyorsanız aylık ödeme yapmanız gerekir.