Kategoriler
Rehberler

Lenovo K6 Note Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü

Geçtiğimiz dönemlerde Lollipop güncellemesi ile birlikte gelen Teknik servislerin tabiri ile FRP kilidi özelliği eklendi. Bu hesap kilidi çalınmalara, hesap bilgilerinizin alınmasına karşı bir önlem olarak lanse edildi. Fakat şifresini unutanlar için ise bu avantajdan çok dezavantaja dönüştü. Bilmeyenler veya acemi kullanıcılar Google hesaplarını kapatmadan cihazlarını Fabrika verilerine sıfırladıkları anda karşılarına böyle bir sayfa çıkıp geri dönüşü olmayan bir döngüye giriyordu.

Lenovo K6 Note cihazı ise bir Android cihazı olduğu için Google Hesabınızı sıfırlamazsanız cihazınızda yukarıdaki gibi bir uyarı ile karşı karşıya kalırsınız. Bu yazımızda Lenovo K6 Note sıfırlama sonrası Google hesabı sorunu ve çözümü hakkında bilgilere göz atacağız.

Uyarı: Bu işlemleri yaparken lütfen rehberimizi dikkatlice okuyunuz, aksi taktirde yaşanılacak sorunlardan Akıllıtelefon.com sorumlu tutulamaz.

Lenovo K6 Note Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü

Yaşamış olduğunuz hatayı tekrar almak istemiyorsanız fabrika verilerine sıfırlarken Ayarlar-Hesaplar-Google seçeneğine gelerek sağ üstteki üç nokta simgesinden hesabı kaldırınız. Yukarıdaki verdiğimiz linkteki programı indirip Reset FRP.exe’yi çalıştırınız.

Cihazınızın kapanmaması durumunda şarjınızın %50 ve üstü olduğundan emin olunuz. Telefonunuz kapalı durumda iken Güç ve Ses kısma tuşlarına basılı tutun. Lenovo ekranı geldiği anda tuşlardan elinizi çekiniz.

Usb kablosu ile cihazınızı bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesi için en az 5 dakika bekleyin. Sürücüler yüklendikten sonra programı tekrar açıp, “ı have qualcomm phone” seçeneğini seçiniz. Seçmeniz için ise 42 yazıp Enter Tuşuna basınız.

Yükleme tamamlandıktan sonra “enter” tuşuna basın ve bekleyin. Cihazınız Fastboot Mode’da iken Google hesabınızı kıracaktır. ihaz yeniden başladıktan sonra cihazınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu arada cihazınızın ilk açılışı biraz zaman alabilir.