Kategoriler
Rehberler

Vestel Venus Z20 Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü

Google, hesabınızın çalınmalara veya bilgilerinizin deşifre olması gibi hırsızlıklara karşı bir kilit sistemi geliştirdi. Teknik servis tabiriyle FRP kilidi denilen bu kilitte, eğer ki cihazınızı Google hesabını kaldırmadan fabrika verilerine sıfırlarsanız karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz uyarıyla karşı karşıya gelirsiniz. Eğer Google hesabınızın e-posta ve şifresini hatırlamıyorsanız bu uyarıda kalmakta olup, cihazınızı bir daha kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilirsiniz.

Vestel Venus Z20’de diğer Android cihazlar gibi bu özellikten nasibini almış. Özellik aslında sizin güvenliğiniz için yapılmış önlem gibi gözükse de, bilmeyenler veya acemi kullanıcılar için can sıkıcı bir hal alıyor. Şimdi gelin sizlerle birlikte Vestel Venus Z20 sıfırlama sonrası Google hesabı sorunu ve çözümü hakkındaki yazımızı inceleyelim.

Uyarı: Bu işlemleri yaparken lütfen rehberimizi dikkatlice okuyunuz ve yaşanılacak sorunlardan Akıllıtelefon.com sorumlu tutulamaz. Bir daha yaşanmaması için fabrika verilerine sıfırlarken Ayarlar-Hesaplar-Google seçeneğine gelerek sağ üstteki üç nokta simgesinden hesabı kaldırmayı unutmayınız.

Ön gereksinimler:

  • Vestel Venus Z20 cihazınızın yazılımda iken kapanmaması durumunda işlemi garantiye almak için şarj yüzdesinin en az %50 ve üstü olması gereklidir.
  • Vestel Venus cihazınız Qualcomm işlemcili olduğundan dolayı yazılımı yüklerken Qfil programına ihtiyacımız olacaktır. Qfil programını indirmek için “Tıklayınız
  • Cihazınıza Qfil ile yüklenilen Google Account kilidi açmak için kullanılan yazılımı indirmek için “Tıklayınız

Vestel Venus Z20 Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü

Yükleme İşlemi:

  • Yukarıdaki verdiğimiz indirme bağlantılarından yazılım ile Qfil programını masaüstündeki bir klasöre çıkartınız.
  • Vestel Venus Z20 cihazınızı kapalı konuma getiriniz.
  • Qfil programını açıp select programmer bölümündeki Browse tuşuna basarak, yazılımı çıkarttığınız klasörden “prog_emmc_ufs_firehose_Sdm660_ddr.elf” dosyasını bulup seçiniz.
  • Ardından download bölümündeki load.xml butonuna tıklayıp “patch0.xml” dosyasını,sonrasında otomatik açılan pencereden “rawprogram_remove_frp.xml” dosyasını seçiyoruz.
  • Vestel Venüs Z20 cihazınızı ses arttırma ve ses kısma tuşlarına aynı anda basılı tutarak bilgisayarınıza usb kablosu ile bağlayınız.
  • Download tuşuna basıp yazılımın yüklenmesini bekleyiniz.
  • İşlem tamamlandığında cihazınızı bilgisayar ile bağlantısını kesip açılmasını bekleyiniz.