Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Meme Uygulaması Hazırlıyor

Facebook bugüne kadar çok sayıda iyi uygulama geliştirmiş olmasıyla tanınmıyor. Şirket, projelerinden şimdiye dek Messenger dışında başarılı bir sonuç alamadı. Ancak hala denemeye devam edecek kadar paraya sahip. Facebook’un üzerinde çalıştığı son proje bir meme uygulama ile ilgili. Uygulamaya LOL adı verilmiş ve genç kitle hedef alınıyor.

Facebook Meme Uygulaması Hazırlıyor

Facebook Meme Uygulaması Hazırlıyor
Geliştirilen meme uygulamasının adı “LOL” olacak

Facebook, gerçektende basit bir komik videolar ve GIF akış uygulaması olan LOL’u test ettiğini resmi olarak onayladı. Tüm paylaşımlar şakalar, hayvanlar ve başarısızlıklar gibi konulara göre kategorize ediliyor. Ancak LOL uygulaması geliştirildikçe daha fazlasının ekleneceği belirtilmiş.

Facebook yeni LOL isimli meme uygulamasıyla gençleri büyülemeye çalışıyor. Sızdırılan bilgilere göre meme uygulaması, Facebook’taki en önemli meme sayfalarının haber akışlarından içerikler görüntüleyecek. Bu uygulama şimdi ABD’de 100 lise öğrencisiyle özel olarak test ediliyor. Öğrenciler şirket tarafından sunulan NDA’ları (patent hakkı bildirimi sözleşmesi) ebeveyn izni ile imzaladıktan sonra aktif olarak LOL’u test etmeye başlamışlar.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?
Facebook Meme Uygulaması Hazırlıyor
Facebook’tan yeni meme uygulaması

Lise öğrencilerinin Facebook sayfalarında yer alan Watch sekmesinin yerine şimdi LOL ekleniyor. Ancak bu sadece test amacıyla yapılmış. Facebook, şu anda Watch’taki özelliği kullanıma sunma planları olmadığını ve mühendislerinin halen LOL‘un şirketin ana uygulamasının bir parçası olarak mı yoksa bağımsız bir uygulama olarak mı yayımlanacağını değerlendirdiğini söylüyor. Messenger ile yapılan hamleye bakılırsak ayrı olma şansı yüksek.

Lasso, IGTV ve Watch gibi başarısız projelere imza attıktan sonra Facebook, kayıplarını azaltmaya ve servislerini kullanmayı bırakan kullanıcılarının çoğunu geri getirecek bir şey bulmaya çalışıyor. Şirket, LOL’un çıkış tarihi ile ilgili henüz herhangi bir tarih vermedi. Ancak testlerden alınan sonuçlar tatmin edici olmazsa, Facebook’un bu kez projeyi çöpe atma ihtimali de bulunuyor.