Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Fold Batarya Kapasitesi Belli Oldu

İlk söylentiler, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonunda iki adet 3.100mAh batarya bulunduğunu ve bunun toplam kapasiteyi 6.200mAh seviyesine çıkardığını gösteriyordu. Yine de bir haftadan uzun bir süre önce, yeni bir söylenti, 4.400 mAh’lık daha küçük bir kapasiteye işaret etti. Ve şimdi, yeni bir raporda açıklandığı üzere, Galaxy Fold’un pil kapasitesinin daha da küçük olduğu ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Fold Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Samsung Galaxy Fold Batarya Kapasitesi Belli Oldu
Samsung Galaxy Fold batarya kapasitesi

Önceki söylentide belirtildiği gibi iki 2.200 mAh batarya kullanmak yerine, Samsung’un, katlanabilir akıllı telefonunun iç kısmında iki adet 2,190 mAh pil bulunacak. Bu da toplam kapasiteyi iddia edilen 4.380 mAh yerine 4.400 mAh yapacak. 6.200 mAh beklentisiyle karşılaştırıldığında önemli ölçüde küçük görünüyor.

Çoğu akıllı telefon için 4.380 mAh kapasite fazlasıyla yeterli. Ancak Galaxy Fold’un iki ekrana sahip olduğu düşünüldüğünde mevcut pil kapasitesiyle sıra dışı bir kullanım ömrü sunmayacağı anlaşılıyor. Daha küçük olan ekran sadece 4,8 inç boyutunda. Yine de bugün 5000 mAh’li bataryalı Samsung telefonlarla karşılaşıyoruz. Galaxy Fold açıldığında ekranı 7,3 inç büyüklüğe ulaşıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Bu kapasite tek ekranlı Galaxy Note 9’un 4000 mAh’lik pili ile kıyaslandığında ne kadar küçük olduğu daha iyi anlaşılabilir. Samsung’un sıradaki katlanabilir cihazının pil kapasitesi böyleydi. Diğer taraftan Güney Koreli telefon devinin artık yaklaşmakta olan cihazlarında Huawei’yi örnek alarak geniş bataryalara yer verdiği dikkatlerden kaçmıyor.

Galaxy A70 Batarya Kapasitesi

Samsung Galaxy Fold Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Bu anlamda sıradaki orta seviye telefonlardan Samsung Galaxy A70’in benzer bir raporda 4.400 mAh batarya ile geleceği öğrenildi. Orta sınıf bir telefon için bunun oldukça etkileyici olduğu söylenebilir. Zira Galaxy A70’in özelliklerine baktığımızda karşımıza 6 inç büyüklüğünde Infinity-V çentikli ekranlı, Snapdragon 660 yonga seti ve Galaxy A9 (2018) gibi çok sayıda kamera çıkıyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum