Samsung Telefonlarda Bixby Butonunu Değiştirmek

REKLAMLAR

Bixby düğmesine dair görüşler zıt kutuplara ayrılmış durumda; bazıları nefret ediyor, bazıları umursamıyor. Ancak düğmeyi başka bir şey için kullanmak isteyenler için, müthiş bir haberimiz var. Samsung telefonlarda Bixby butonunu değiştirmek artık mümkün oluyor.

Samsung Telefonlarda Bixby Butonunu Değiştirmek

Samsung Telefonlarda Bixby Butonunu Değiştirmek
Samsung telefonlarda Bixby butonunu değiştirmek

Yeni Samsung Galaxy S10 serisi ile Bixby butonunun işlevini değiştirmek mümkün hale geldi. Aynı özellik şimdi önceki Galaxy telefonlara da geliyor. Tuşa iki kez basarak sesli asistanı veya bir kez basarak herhangi bir uygulamayı başlatabileceksiniz. Tercihler sizin elinizde olacak.

REKLAMLAR

Samsung Telefonlarda Bixby Butonunu Değiştirmek
Bixby butonu yukarıdaki seçeneklere sahip olacak

Düğme ayrıca hızlı komutlar için de kullanılabilecek. Bunun için telefonun Ayarlar uygulamasında Bixby key seçeneğine sahip olacaksınız. Bixby key menüsünün içerisinde çeşitli yeni ayarlar sunulacak. Bunları kullanarak Bixby butonunun ne yapması gerektiğine karar verebileceksiniz.

Özelliğin en erken mart ya da nisan ayında bir güncelleme ile yayımlanması bekleniyor. O zamana kadar Galaxy S8 kullanıcıları buraya tıklayarak Bixby butonunun işlevini değiştirmeyi öğrenebilirler. Samsung Galaxy S9 kullanıcıları ise buradaki yazımızı okuyarak Bixby butonuna yeni bir işlev atayabilirler. Ayrıca telefonda Bixby nasıl kapatılır görmek için buraya tıklayın.

REKLAMLAR

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...