Kategoriler
Apps & Oyunlar

Xiaomi’nin MIUI Kamera Uygulamasına Google Lens Entegrasyonu Geldi

Redmi Go akıllı telefon ve Mi Pay servisinin ardından Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi bu hafta bir duyuru daha gerçekleştirdi. Firma akıllı telefonlarında yer alan MIUI kullanıcı arayüzündeki kamera uygulamasına Google Lens entegrasyonu sağlandığını duyurdu. Kullanıcılar böylece Google Lens hizmetinden yararlanmak için ekstra bir uygulama indirmek zorunda kalmayacak.

Xiaomi’nin MIUI Kamera Uygulamasına Google Lens Entegrasyonu Geldi

Duyuru MIUI forumlarındaki Hindistan sekmesinden geldi. Google Lens temelde etrafınızdaki şeylerle ilgili (hayvanlar, kitaplar, müzik kapakları, ilgi çekici noktalar, QR tarayıcı, manzaraları tanıma vb.) içerikler sunuyor. Örneğin bir kartvizitte yer alan bilgileri otomatik olarak saklayabiliyor, böylece o kartı cebinizde taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Takvimdeki bir tarihi Google Lens’e gösterdiğinizde ilgili görev dijital takviminize hemen işleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Tabii bu otomatik tanıma ve buna uygun şekilde eyleme geçme sürecinde Google’ın yapay zeka algoritmaları kullanılıyor.

Google Lens entegrasyonu şu an Poco F1, Redmi Note 7 ve Redmi Y2 akıllı telefonlar için hazırlanan Beta ROM’larda Settings menüsünden aktive edilince devreye giriyor. Beta programında olan kullanıcılar son sürüme geçtikten sonra kamera uygulamasını açıp kamera ayarlarının bulunduğu menüye erişerek Google Lens entegrasyonunu deneyimleyebilir.