BBM'e Veda: BlackBerry Messenger Kapatıldı

REKLAMLAR

BlackBerry Messenger hizmeti son buldu. Hayli uzun süredir kullanımda olan, bir dönemin rakipsiz anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram ve diğer mesajlaşma servisleriyle rekabet edemez hale gelmişti.

BlackBerry Messenger'ın lisans haklarının sahibi olan Emtek BBM servisini kapattı. Firma, mesajlaşma uygulamasının kapatılma kararını Nisan 2019'da almıştı. 31 Mayıs 2019 servisin resmi şekilde son bulma tarihi olarak belirlenmişti. BBM'i tercih eden az sayıda kullanıcının alternatif uygulamalara geçişi için zaman tanınmış oldu.

BBM'e Veda: BlackBerry Messenger Kapatıldı

Günümüzün genç akıllı telefon kullanıcıları hatırlamıyor olabilir fakat BBM 2005'te, SMS'in yoğun şekilde kullanıldığı dönemlerde duyurulmuştu. Bugün anlık mesajlaşma uygulaması denince akla gelen birçok özellik o dönemde BBM ile kullanıcılara sağlanabilmişti.

REKLAMLAR

BBM kapatılmış olsa da BBM Enterprise (BBMe) çalışmaya devam ediyor ve Android, iOS, Windows, Mac platformlarında kullanılabiliyor. BBM Enterprise'ın Android uygulamasını buradan, iOS uygulamasını ise bu bağlantıdan akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Günümüzde WhatsApp en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması. Popüler WhatsApp alternatiflerine daha önce burada değinmiştik.

REKLAMLAR

Siz hangi anlık mesajlaşma uygulamalarını kullanıyorsunuz? Deneyimlerinizi forum sayfamızda paylaşabilirsiniz.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...